українська російська англійська
Максим Нефьодов: Україна може отримати +10 позицій в рейтингу Doing Business 2018
30.05.2017 | 16:24
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

31 травня 2017 року експерти Світового банку припиняють врахування змін та починають обробляти дані для щорічного рейтингу легкості ведення бізнесу “Doing Business”. Країни, що знаходяться в першій десятці рейтингу Doing Business, отримують у 50 разів більше прямих іноземних інвестицій, ніж ті, що потрапляють до останньої десятки. У рейтингу “Doing Business 2017” Україна посіла 80 місце серед 190 країн світу. Які результати чекають на нас у кінці цього року? 30 травня обговорили в прес-центрі КМУ під час брифінгу “Doing Business 2018: чого очікувати?”. 

Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов розповів, що Мінекономрозвитку ініціювало внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України № 1406 “Про затвердження плану дій щодо імплементації кращих практик якісного та ефективного регулювання, відображених Групою Світового банку у методології рейтингу “Ведення бізнесу” на 2016 рік”.  

Doing Business - один з основних рейтингів, на які орієнтуються інвестори під час вибору країни для вкладення коштів. Цього року ми ініціювали приїзд в Україну місії, що незалежно оцінить проведені реформи, опитавши бізнес та експертів. Минулого року така комісія не діяла, тому ми недоотримали кілька позицій у рейтингу. Якщо всі зміни будуть враховані, це, за нашими оцінками, додасть Україні 10 місць у рейтингу”, - розповів Максим Нефьодов

Олексій Гончарук, Голова Офісу ефективного регулювання, презентував кроки, зроблені минулого та поточного року для покращення позицій України. Серед ключових: введення адміністративної відповідальності для представників органів влади за відмову прийняття документа без печатки та полегшення процедури реєстрації власності земельних ділянок. 

Покращився доступ до електромереж - тепер електропередавальна організація зобов’язується сплатити компенсацію споживачеві, якщо перерва у електропостачанні перевищує 24 години.  

До того ж Мінекономрозвитку ініціювало зміни до Переліку товарів подвійного використання, якими зменшило кількість таких товарів, спростивши роботу імпортерів та експортерів. Очікується, що така реформа поліпшить позицію України за компонентом “Міжнародна торгівля”.

“Просування в рейтингу не може бути самоціллю, але рейтинг є маркером проведення реформ. Мінекономрозвитку разом з Офісом ефективного регулювання розробили план дій підвищення інвестиційної привабливості України. Покращення позицій у рейтингу допоможе залучити додаткові іноземні інвестиції”, - розповів Олексій Гончарук.

Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе розповів про новації в будівельному секторі, які матимуть значний вплив на рейтинг:

“Новий закон №2020-VIII щодо поліпшення умов ведення будівельної діяльності, який набув чинності 12 травня 2017 року, сприятиме підвищенню позиції України в рейтингу Doing Business за показником «Отримання дозволів на будівництво», а також дерегуляції господарської діяльності у галузі. Він спрощує діяльність будівельного бізнесу завдяки скасуванню процедури отримання вихідних даних та технічних умов від Державної служби України з надзвичайних ситуацій, яка дублюється, оскільки і так передбачена при проектуванні. Також закон покращує якість контролю робіт, адже регламентує обов’язкову наявність вищої освіти у виконавців будівельних робіт", - сказав він.

Крім цього, за словами Лева Парцхаладзе, цей документ визначає правові умови для вдосконалення збору даних державної статистичної звітності щодо прийнятих в експлуатацію закінчених об’єктів — функції архбудконтролю передано органам місцевого самоврядування, а зобов’язання надавати статистичні дані за цим напрямком відсутні.

 

Довідково

          Презентація: http://bit.ly/2s9u8fy.

Doing Business - один з найпопулярніших рейтингів країн, який готує Світовий банк. Рейтинг характеризує стан інвестиційного клімату держави.

Рейтинг Світового банку Doing Business — це результат щорічного дослідження, що оцінює простоту ведення підприємницької діяльності на базі 10 індикаторів в 189 країнах. Компоненти рейтингу оцінюють нормативні акти, що регулюють діяльність малих і середніх підприємств протягом усього життєвого циклу, та їх фактичне використання на практиці.

Задля покращення бізнес-клімату в Україні та підвищення позицій України у рейтингу Doing Business, Мінекономрозвитку спільно з Офісом ефективного регулювання (Better Regulation Delivery Office), розробило дорожню карту, що складається з 43 пунктів. Дорожня карта затверджена розпорядженням КМУ 1406 від 16 грудня 2015 року.

 

 

версія для друку