українська російська англійська
Держводагентством узгоджено режими роботи дніпровських та дністровських водосховищ у червні 2017 року
30.05.2017 | 18:44
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

30 травня 2017 року у Держводагентстві під головуванням заступника Голови Держводагентства Павла Гвозденка відбулося засідання Міжвідомчої комісії з узгодження режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на червень 2017 року. Участь у заході взяли представники Держводагентства, ДСНС, Держрибагентства, Держекоінспекції, ДП «Енергоринок», ДП НЕК «Укренерго», ПАТ «Укргідроенерго», Державного закладу «Український центр з контролю та моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров'я України», Укргідрометцентру та Дніпровського БУВР.

Розпочала засідання представник Укргідрометцентру Вікторія Бойко, яка ознайомила присутніх із прогнозом водності Дніпра та Дністра у червні 2017 року. Зокрема, водність Дніпра очікується 89% від норми, а Дністра 72% від норми. Учасниками комісії були обговорені пропозиції щодо режиму роботи дніпровських та дністровських водосховищ у червні 2017 року.

Виходячи з гідрометеорологічної і водогосподарської обстановки на Дніпрі, гідрологічного прогнозу на червень, комісією узгоджено режим роботи каскаду дніпровських водосховищ, які у червні 2017 року працюватимуть на притокових витратах. При узгодженні режимів враховано обмеження коливань рівнів води на нерестовий період, які встановлені Держрибагентством.

Згідно з гідрометеорологічною та водогосподарською обстановкою в басейні Дністра, комісією для забезпечення водоспоживачів на нижче розташованій українській ділянці Дністра було узгоджено оптимальний режим роботи Дністровського водосховища.

Також комісією було узгоджено, що за необхідності режим пропуску паводків встановлюватиметься у робочому порядку.

У разі зміни об’ємів стоку Дніпра та Дністра (нижче або вище прогнозованого) або погіршення якості води водосховищ оперативна робоча група Міжвідомчої комісії розгляне необхідність відповідного коригування режимів роботи водосховищ.

 

версія для друку