українська російська англійська
У Чернігові проходить міжнародний форум щодо розвитку мережі молодіжних центрів "Від ініціативи до дії"
30.05.2017 | 19:31
МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

У Чернігові розпочався міжнародний форум, присвячений розвитку мережі молодіжних центрів в Україні - "Від ініціативи до дії".

Учасниками форуму стали понад 100 представників молодіжних центрів, органів місцевого самоврядування з усіх областей України, а також експерти з молодіжної політики з Фінляндії, Латвії, Литви, Німеччини та Бельгії.

Із вітальним словом виступив заступник Міністра молоді та спорту України Олександр Ярема.

"Питання розвитку молодіжних центрів наразі є дуже актуальним. Фактично це місця, де можна не лише змістовно провести дозвілля, а й отримати необхідну інформацію, нові навички. Мета ж цього форуму — почути думку міжнародних фахівців, обмінятися досвідом та напрацювати свої пропозиції", — зазначив заступник Міністра молоді та спорту України Олександр Ярема. Він додав: "Зважаючи на процес децентралізації в Україні, коли створюється новий формат влади на місцях, варто звернути увагу на організацію молодіжної роботи на рівні об’єднаних територіальних громад".

Також Олександр Ярема акцентував на нормативно-правовому забезпеченні діяльності молодіжних центрів в Україні.

Окрему увагу приділили розробці «знаку якості» для молодіжних центрів, який би показував реальну роботу цих установ, ефективність наданих послуг.

До роботи форуму долучилися європейські експерти молодіжної політики: заступник директора департаменту з питань молоді при Міністерстві соціального захисту та праці Литовської Республіки Йозас Мелджукас, представник Міжнародної молодіжної служби Федеративної Республіки Німеччина (IJAB) Керстін Гєбел, член ради правління міжнародної асоціації «Євродеск», національний координатор правління міжнародної асоціації «Євродеск» у Латвійській Республіці Маріта Кроіса, представник відділення міжнародної асоціації «Євродеск» у Брюсселі Джордж Кражук, координатор Ресурсного центру для країн Східної Європи та Кавказу SALTO Андрій Павлович, представник Молодіжного центру Фінляндії «VillaElba» ХеліЛехто.

Заступник директора департаменту по роботі з молоддю Міністерства соціальної політики Литви Юозас Мелджукас поділився досвідом створення відкритих молодіжних центрів та проведення відкритої молодіжної роботи у своїй країні.

Представник Європейської молодіжної інформаційної та консалтингової асоціації ERYICA та Міжнародної молодіжної служби ФРН IJAB Керстін Гібел розповів про міжнародні ресурсні мережі, якість молодіжної роботи та діяльності молодіжних центрів.

Хелі Лехто, представник Молодіжного центру Фінляндії "Віла Елда", президент Європейської мережі молодіжних центрів, поінформувала про Фінську асоціацію молодіжних центрів: принципи роботи, послуги, механізми взаємодії, фінансування та зв'язок з міжнародними мережами тощо.

Про послуги, які надає Євродеск, можливість представлення цієї асоціації в Україні та співпраці з нею вже зараз, йшлося у виступі Джорджа Кражука, керівника Брюсельського відділення Євродеск і Маріта Кроіса, національного координатора Євродеск у Латвії.

Експерт Андрій Павлович поділився інформацією щодо роботи Ресурсного центру для країн Східної Європи та Кавказу SALTO, а також щодо системи молодіжної роботи Польщі.

Детально про роботу молодіжних центрів (відкритих просторів для молоді), напрямки роботи з молоддю, специфіку спілкування з підлітками та молоддю груп ризику, молоддю з особливими потребами учасники заходу говорили в робочих групах.

  

версія для друку