українська російська англійська
Збільшення кількості платників ЄСВ дозволить уникнути необхідності у підвищенні пенсійного віку, - Андрій Рева
30.05.2017 | 19:39
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Міністр соціальної політики Андрій Рева заявив у своєму відео-зверненні, присвяченому проведенню пенсійної реформи, про два варіанти вирішення проблем пенсійної системи, що були доступні Уряду при розробці відповідного проекту закону.

Так, за його словами, розробники пенсійної реформи опинились перед вибором між підвищенням пенсійного віку та збільшенням кількості платників єдиного соціального внеску.

«Було прийняте консолідоване рішення про те, що для України на даному етапі є неприйнятним шлях підвищення пенсійного віку та, відповідно, зменшення кількості пенсіонерів. Цей шлях не сприймається суспільством, Урядом та Президентом. Альтернативний шлях – розширення кола платників єдиного соціального внеску через зацікавлення в їхній сплаті, та, як наслідок, збільшення власних надходжень до Пенсійного фонду. Саме на цьому ми зосередили свої зусилля», – пояснив Андрій Рева.

Урядовець зазначив, що розв’язання проблем пенсійної системи таким шляхом можливе через встановлення чітких правил пенсійного забезпечення та прямої залежності розміру пенсії від страхового стажу, який має людина.

«До 2011 року мінімальний розмір стажу для виходу на пенсію складав 5 років, після 2011 і до сьогодні він складає 15 років. За даними досліджень українські пенсіонери отримують пенсійне забезпечення, в середньому, 18 років. Тобто, людина, сплачуючи внесок 15 років, потім має право 18 років отримувати пенсію. Існування такої ситуації призвело до того, що Пенсійний фонд дотується з Державного бюджету. Тому логічним є встановлення нових вимог до страхового стажу», - заявив урядовець.

Законодавством України на сьогодні передбачено, що повний страховий стаж для громадян становить 30 років для жінок та 35 років для чоловіків, – це нині діюча норма.

«Проте, далеко не всі вважають за потрібне працювати 30 чи 35 років та сплачувати внески, адже відсутня мотивація це робити. Ми вважаємо, що це неправильно та несправедливо – люди, які бажають отримувати пенсію, повинні її заробити, а отже страховий стаж повинен бути таким, що визначений Законом. Проте неможливо одразу з 15 років перейти до 35, саме тому пенсійною реформою передбачений перехідний період», – резюмував Міністр.

 

версія для друку