українська російська англійська
Володимир Гройсман вимагає від міністрів забезпечити якнайшвидше виконання заходів з європейської інтеграції у рамках Угоди про асоціацію із ЄС
31.05.2017 | 12:44
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман вимагає від усіх міністерств забезпечити якнайшвидше виконання умов Угоди про асоціацію із Європейським Союзом і наголошує на персональній відповідальності міністрів за виконання євроінтеграційних заходів. Про це Глава Уряду сказав у ході засідання Уряду.

Він підкреслив, що звіти з виконання планів будуть розглядатися щомісячно.

"Кожне міністерство має свої завдання щодо виконання (положень Угоди про асоціацію із ЄС). Я усіх ціную, готовий усім допомагати. Але якщо "пульс" Угоди буде показувати, що хтось з вас і ваші міністерства не виконує завдання, то, висловлюючись медичним терміном, буду доводити вас до "тахікардії". Це персональна відповідальність міністра. Будь ласка, проаналізуйте графік, плани, зони відповідальності, проаналізуйте усю законодавчу базу, яку потрібно змінювати – і вперед. Чим потрібно допомагати, будемо допомагати. Будемо звертатися до керівництва Парламенту, робити дні з питань європейської інтеграції і будемо з Парламентом працювати з тим, щоб ухвалювати ці закони", - зазначив Глава Уряду.

Він повідомив, що з метою контролю виконання Угоди створено спеціальний офіс Віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України. 

"Угода буде виконана, тут немає жодного сумніву. Питання лише в тому, наскільки ефективно і швидко", - зазначив Глава Уряду.

Він звернув увагу, що виконання всіх вимог позитивно впливатиме на розвиток економіки і дозволить відійти від її сировинного типу. "Раніше усіх все влаштовувало. Сиділи як сировинний придаток інших економік, вивозили сировину, отримували кошти, а потім до нас завезли готову продукцію. Посіяли, зібрали, вивезли в порт, загрузили на судна і перевезли до інших країн світу. Там виробили вироби з нашої сировини, а продукцію завезли сюди. Звісно, так не можна жити. Тому сьогодні створення нових програм стимулювання – наш пріоритет, – підкреслив Глава Уряду. – Ми маємо використати можливості Угоди для побудови сильної економіки, і ніхто не може нам тут заважати. Нормальний клімат, судова система, здатна захистити кожну гривню, долар, євро інвестицій, нормальні митні правила, регламенти – і все почне працювати. Адже потенціал України навіть на 10% не відкритий". 

 

 

версія для друку