українська російська англійська
Уряд схвалив рішення щодо спрощення умов ведення будівельного бізнесу, - Геннадій Зубко
31.05.2017 | 13:41
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Черговий крок у дерегуляції будівельного бізнесу. На засіданні Уряду прийняли рішення, які забезпечують виконання революційного закону № 1817 щодо удосконалення містобудівної діяльності. Про це наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

«Так, Законом № 1817 ми скасували такі дозвільні документи як декларацію про початок виконання підготовчих робіт для будівництва. Замість неї створена процедура початку будівництва за повідомленням, яка не дає можливості чиновникам відмовити забудовнику, і яка відтепер буде здійснюватися через електронний сервіс», - зазначив Геннадій Зубко.

Геннадій Зубко зауважив, що ще одне урядове рішення вносить зміни до низки нормативно-правових, замінюючи категорію складності будівництва на клас наслідків.

«Законом № 1817 ми скасували категорії складності будівництва. З 10 червня 2017 таке поняття, як «категорія складності» буде виключно із законодавства. Ліцензуванню підлягатиме будівництво об’єктів, що за класом наслідків належать до об’єктів з середніми та значними наслідками. Ми вводимо європейський підхід до дозвільно-погоджувальних процедур у будівництві. Так ми формуємо чесні й прозорі умови для ведення містобудівної діяльності», - наголосив Геннадій Зубко.

Також він повідомив, що відтепер ми залучаємо до прийняття об’єктів в експлуатацію інспекторів, які є людьми з інвалідністю. Вони прийматимуть об’єкти, перевірятимуть виконання закону про регулювання містобудівної діяльності, ДБН та всіх інших вимог.

 

версія для друку