українська російська англійська
Уряд ухвалив Концепцію реформування системи держнагляду у сфері охорони навколишнього природного середовища
31.05.2017 | 14:03
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Кабінет Міністрів на засіданні у середу ухвалив Концепцію реформування системи державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища. Представляючи проект рішення, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман відзначив: "У всіх куточках країни є екологічні проблеми: водойми, сміттєзвалища, інші екологічні проблеми у нашій країні. Системно ними ніхто не займався. Нам треба здійснювати, з одного боку, контроль, а з іншого боку, почати вирішувати екологічні проблеми, які накопичилися у нашій країні".

У свою чергу Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак зазначив, що серед основних завдань реформи є перехід державної природоохоронної служби від карального органу до служби моніторингу запобігання негативного впливу на довкілля, запровадження прозорої системи екологічного контролю та інформування суспільства, громадського контролю, гармонізація з європейськими стандартами, ліквідація корупційних ризиків, запровадження тісної взаємодії з органами місцевого самоврядування.

За словами Остапа Семерака, пропонується, зокрема, скасувати щорічні планові перевірки малого і середнього бізнесу, які не ведуть діяльності, пов'язаної з небезпечним виробництвом чи загрозою на навколишнє природне середовище, і від кількісних перевірок перейти до якісних перевірок.

"Та реформа, яка сьогодні презентується, є перехід в природоохоронній службі до кращих сучасних європейських стандартів, які повинні захистити навколишнє природнє середовище, якість життя кожного з нас у цьому середовищі і запобігати корупційним ризикам, тиску на малий, середній чи великий бізнес", - зазначив Міністр.

 

версія для друку