українська російська англійська
Володимир Лапа – споживачам: На роботу легально діючих ринків можна скаржитися до Держпродспоживслужби, на стихійну торгівлю – до поліції
31.05.2017 | 15:54
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ

Якщо легально діючий продовольчий ринок працює з порушенням ветеринарно-санітарного законодавства, то споживачі можуть звертатися зі скаргою до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Однак актуальною для України є й проблема стихійної торгівлі з порушенням санітарно-гігієнічних вимог, що не лише небезпечно для здоров'я, а й протизаконно. І, відповідно, питання припинення функціонування таких несанкціонованих місць продажу продуктів харчування належить до сфери відповідальності правоохоронних органів.

На цьому наголосив Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа в ефірі радіо «Голос столиці».

«Якщо це офіційні продовольчі ринки, і мова йде про недостатню ефективність контролю та лабораторних досліджень, то, безумовно, скаржитися потрібно до Держпродспоживслужби. А якщо це несанкціонована торгівля – варто звернутися до поліції», - зазначив Володимир Лапа.

За його словами, споживачі, купуючи продукцію на стихійних ринках, повинні чітко усвідомлювати всі ризики: «У споживачів має бути певна усвідомленість та культура. Люди повинні розуміти: якщо ти купуєш з землі, то розраховувати на безпечність продукції надзвичайно важко. Бо якщо купівля овочів та фруктів на таких ринках – справа більш-менш прийнятна, то молочних продуктів, м'яса, риби, м’яко кажучи, ризикована, а особливо у спеку».

За його словами, продукти мають продаватися на спеціально обладнаних продовольчих ринках, на яких встановлене холодильне обладнання і проводиться контроль якості продукції. На таких ринках працюють відповідні спеціалісти, які перевіряють продукцію, починаючи з м’яса та риби, а закінчуючи крупами та фруктами.

 

версія для друку