українська російська англійська
Сергій Савчук: Проекти з енергоефективності та "чистої" енергетики дозволяють активізувати роботу різних секторів економіки країни
31.05.2017 | 19:48
ДЕРЖАВНЕ АГЕНСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

«Потужні виставкові заходи, наприклад «Аква-Терм», демонструють наскільки позитивно впливає розвиток сфери енергоефективності та відновлюваної енергетики на економіку країни. Велика кількість як учасників, так і відвідувачів заходу – доказ того, що сьогодні населення та бізнес з різних секторів економіки готові інвестувати свої кошти, зусилля та час у різні проекти, у тому числі, у сфері «чистої» енергетики», - повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, відкриваючи конференцію «Реалії енергоефективного розвитку України» у рамках 19-ої Міжнародної конференції «Аква-Терм» 31 травня.

У ході виступу Сергій Савчук презентував законодавчі перемоги та ініціативи у відновлюваній енергетиці, акцентувавши увагу на тих гарантіях, які сьогодні надає держава учасникам цього ринку.

Так, прийнятий у 2015 році Закон України № 514-VIII стимулював виробництво електроенергії з відновлюваних джерел. Вже у 2016 році введено 120 МВт потужностей об’єктів відновлюваної електроенергетики, що у 4 рази більше ніж у 2015 році. Крім цього, вперше в Україні розкрито ринок сонячних панелей приватних домогосподарств.

«Все це завдяки удосконаленій системі «зелених» тарифів, які прив’язано до курсу євро до 2030 року, а тариф на виробництво електроенергії з біомаси взагалі є одним з найбільших у Європі», - наголосив С.Савчук.

Ще одна важлива гарантія для інвесторів, які працюють у сфері виробництва тепла з відновлюваних джерел, – це визначений на законодавчому рівні тариф на тепло «не з газу» на рівні 90% від тарифу на тепло з газу.

Сергій Савчук також продемонстрував приклади успішно діючих проектів в різних регіонах країни та підсумував: «Ми робимо максимум, щоб залучити бізнес у цю сферу. У світі відновлювана енергетикаце вже давно не забаганка для багатіїв. У цій сфері працюють малий та середній бізнес, муніципалітети. Тому закликаю усіх заходити у цей ринок. Від цього виграють усі: від виробника обладнання та тих, хто працюватиме на об’єктах відновлюваної енергетики, до споживачів».

Цю тезу підтвердили й інші спікери конференції. Учасникам заходу презентовано перспективи розвитку біоенергетики в Україні, представлено досвід Данії у цій сфері, ознайомлено з джерелами фінансування різних проектів. Також особливу увагу приділено успіхам тих ЕСКО-інвесторів, які першими в країні почали працювати у бюджетній сфері.

 

версія для друку