українська російська англійська
Мирослав Продан та Альгірдас Шемета обговорили взаємодію ДФС та Ради Бізнес-омбудсмена
01.06.2017 | 17:35
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

Активізацію взаємодії при вирішенні спірних питань, з якими звертаються суб’єкти господарювання до Ради Бізнес-омбудсмена, та розширення спектру послуг «Електронного кабінету» платника обговорили під час зустрічі в.о. Голови ДФС Мирослав Продан та Бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета 1 червня 2017 року.

«Нещодавно в «Електронному кабінеті» запрацювала нова послуга – отримання підприємствами довідки про відсутність заборгованості, яка їм необхідна для участі у тендері. До кінця року ми плануємо зробити так, щоб всі сервіси та послуги, без виключення, які сьогодні надає ДФС (довідки, витяги) можна було отримати через Електронний кабінет без прямого контакту платника з посадовою особою. Таким чином, ми фактично виключимо можливий фактор корупційної складової, який є в безпосередньому спілкуванні», - зазначив Мирослав Продан.

Очільник ДФС також зазначив, що в «Електронному кабінеті» буде створений функціонал для обміну інформацією з центральними органами виконавчої влади, правоохоронними органами, а також передбачена можливість формування та направлення електронних звернень громадян.

У свою чергу Бізнес-омбудсмен відзначив зниження кількості скарг щодо роботи фіскальної служби, з якими звертаються платники податків. За його словами, кількість скарг суб’єктів господарювання знижується вже другий квартал поспіль. Якщо існуюча тенденція буде збережена, то за результатами ІІ кварталу очікується зниження кількості скарг на 10% порівняно з І кварталом поточного року. Зокрема, до Бізнес-омбудсмена вже практично перестали надходити скарги на роботу митниць.

Альгірдас Шемета  також відзначив прогрес у відшкодуванні ПДВ та покращення роботи під час розгляду апеляцій платників податків.

Під час зустрічі сторони також обговорили шляхи вирішення питань з відшкодування заборгованості з ПДВ та переплат з податку на прибуток минулих періодів.

 

версія для друку