українська російська англійська
В Україні урочисто відкрився XII Міжнародний футбольний турнір для людей з особливими потребами Seni Cup 2017
01.06.2017 | 10:02
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Сьогодні у Києві на спортивній базі „Святошин” розпочався ХІІ Всеукраїнський футбольний турнір для осіб з обмеженими можливостями – півфінал Міжнародної Футбольної Ліги для інвалідів SENI CUP 2017. Організатор турніру – компанія «Белла-Трейд», офіційний імпортер продукції TM Seni в Україні. Турнір проходить за підтримки Міністерства соціальної політики України та Посольства Республіки Польща в Україні. Партнерами турніру є Федерація футболу України, Федерації футболу м. Києва, ФК «Динамо» (Київ), компанії TZMO SA, ТМ Globex, ГО «Українські правозахисні ініціативи» та ін.

«Цьогоріч у турнірі беруть участь 16 команд дитячих та психоневрологічних інтернатних установ з різних регіонів України. Серед них є команди, які беруть участь у турнірі вперше. Ми вдячні організаторам турніру за підтримку і розширення кола учасників. Сьогодні надзвичайний день – перший день літа, Міжнародний день захисту дітей, Всеукраїнський футбольний турнір, сповнений новими знайомствами, зустрічами, емоціями, які назавжди запам’ятаються кожному учаснику. Бажаю всім учасникам турніру витримки, мужності, оптимізму й перемог», - звернулася до присутніх на урочистому відкритті турніру начальник Управління у справах людей похилого віку та надання соціальних послуг Мінсоцполітики Оксана Суліма.

Вона нагадала, що минулого року переможець футбольного турніру - футбольна команда Шевченківського дитячого будинку-інтернату Харківської області - вдруге поспіль стала переможцем  Міжнародної футбольної ліги у Польщі.

«Завдяки таким заходам і підтримці благодійних та громадських організацій, спонсорів - вихованці та підопічні інтернатних установ залучені до активного життя, мають можливість подорожувати, знайомитися з різними містами та країнами, зустрічатися та спілкуватися з різними людьми, відчувати себе активними членами суспільства. Наразі соціальна політика держави спрямована на забезпечення активної участі людей з особливими потребами у суспільному житті, врахування їх власної ініціативи та інтересів, розвиток їх здібностей та талантів незалежно від місця їх проживання», - наголосила Оксана Суліма.

За інформацією Мінсоцполітики, сьогодні понад 33,5 тисячі осіб з інвалідністю проживають у 194 інтернатних установах (всього 287 інтернатних установ для громадян похилого віку та інвалідів, де проживають 46,3 тис. осіб, з них 49 дитячих, де проживають 5,8 тис. осіб, 145 психоневрологічних, де проживають 27,8 тис. осіб; 90 будинків-інтернатів для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, геріатричних пансіонатів, пансіонатів для ветеранів війни і праці, в яких проживають 12,7 тис. осіб).

Від імені Міністерства соціальної політики Оксана Суліма висловила щиру вдячність всім організаторам, партнерам і спонсорам цього спортивного свята.

 

 

версія для друку