українська російська англійська
У Будинку Уряду в Міжнародний день захисту дітей влаштували свято для вихованців дитячого будинку "Малятко"
01.06.2017 | 20:55
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

У рамках комунікаційної стратегії «Єдиний голос» Департаментом інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України організовано екскурсію до Будинку Уряду для вихованців дитячого будинку «Малятко».

Подібний захід, приурочений до Міжнародного дня захисту дітей, відбувся у стінах Уряду вперше.

Діти оглянули експозицію Музею історії урядів України та мали змогу побачити, де ухвалюють рішення урядовці, – побувавши у залі засідань Кабінету Міністрів. Наприклад, одному з вихованців 12-річному Сашкові зала сподобалася найбільше: «Хочеться там працювати. Я б хотів бути прем’єром». А от 17-річного Георгія найбільше вразила колекція портретів прем’єр-міністрів, тоді як 11-річному Андрію сподобався відтворений у музеї кабінет колишніх урядовців.

Директор дитячого будинку Лідія Литвиненко розповіла, що від сьогоднішнього заходу діти  мають найкращі враження. «Це буде такий епізод в їхньому житті, який залишиться в пам’яті надовго. Особливо в старших. Вони так усім цікавилися і ставили незвичні запитання екскурсоводу. Наприклад, яка вага цієї будівлі, скільки кристаликів у великих люстрах? Їм було дуже цікаво», - поділилася Лідія Литвиненко і подякувала представникам Департаменту за ідею та організацію такої події. 

Та все ж найбільше емоцій діти отримали від спілкування з Державним секретарем СКМУ Володимиром Бондаренком та керівниками комунікаційних підрозділів міністерств та відомств.

«Я радий вітати вас у нас вдома, - розпочав зустріч Володимир Бондаренко. - Чому я кажу вдома, тому що тут ми проводимо більшість нашого часу. І сьогодні з колегами з усіх міністерств ми приготували для вас подарунки». 

Гостинців і справді було чимало. Хлопчики та дівчатка отримали і книжки, і різноманітні канцелярські товари, і іграшки і, звісно, солодощі. Як жартували представники дитячого будинку, щоб забрати все - потрібно викликати ще одне авто.

Команда «Єдиного голосу» намагалася організувати для малечі справжнє свято. Представники Міністерства закордонних справ організували квест, Міністерства інформаційної політики – конкурс на кращий віршик про Україну. Офіс Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України для діток підібрав велику кількість художньої літератури, як для молодших школяриків, так і для тих, хто вчиться в старших класах. До слова, і старші і молодші діти активно брали участь у запропонованих іграх. З Міністерства внутрішніх справ розповіли про роботу поліції та закликали не боятися поліцейських, а навпаки – звертатися, якщо це буде необхідно. Представники Мінприроди розказали, як турбуватись про довкілля і пообіцяли організувати для дітей поїздку до одного з національних парків України. А от Міністерство культури влаштує для хлопчиків та дівчаток похід до Національного цирку, де стартувала нова видовищна програма. Від Фонду державного майна України показали цікавий макет справжнього заводу і продемонстрували, як він з неробочого може перетворитися на діючий.

Службовці також не залишилися з пустими руками. Державному секретареві СКМУ вручили зроблені власноруч дітьми оберіг - ляльку-мотанку, розписаний дзвіночок та малюнок ангела. Все це буде зберігатися в Музеї історії урядів. На завершення хлопчики та дівчатка дитячого будинку влаштували невеличкий концерт.

«Напевно, це найкращий мій день дитини, який можна було собі уявити. Тому що в такі моменти розумієш для чого і для кого ти працюєш. Ці діти - це ті, задля кого ми щось робимо. Емоції переповнюють:  від радості до сліз, адже розумієш, що в цих дітей є все, крім одного – дому», - поділився Володимир Бондаренко. 

 

Більше фото переглянути можна тут.

версія для друку