українська російська англійська
Олександр Ярема: Вкрай важливим є залучення молоді до прийняття рішень на всіх рівнях
02.06.2017 | 10:54
МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

Методологія формування єдиного молодіжного простору є важливою для  реалізації ефективної молодіжної політики в умовах децентралізації. Розробка та впровадження такої методології є одним із стратегічних завдань Міністерства молоді та спорту.

На цьому наголосив заступник Міністра молоді та спорту Олександр Ярема під час засідання колегії Мінмолодьспорту, що відбулось 1 червня у Чернігові.

Олександр Ярема звернув увагу на актуальність створення таких умов в об'єднаних територіальних громадах, які б сприяли розвитку, самовдосконаленню молодих  людей. А також допомагали б знаходити відповіді на ті питання, які турбують молодь.

Заступник Міністра акцентував увагу на питанні кадрового забезпечення. “Реалізація  молодіжної політики на рівні громад безпосередньо залежить від кадрового забезпечення та рівня професійної підготовки спеціалістів, які працюють з молоддю”, - зауважив Олександр Ярема.

За словами посадовця, відповісти на цей виклик можна через систему неформальної освіти.

Так, з 2014 року Міністерство спільно з Державним інститутом сімейної та молодіжної політики, Програмою розвитку ООН в Україні, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні забезпечують реалізацію навчальної програмиМолодіжний працівник”.

Вкрай важливим є включення молодих людей у процеси прийняття рішень на всіх рівнях”, - наголосив Олександр Ярема. Допомагають у цьому різні форми залучення, серед яких утворення молодіжних консультативно-дорадчих органів: молодіжних рад, колегій, студентських рад, парламентів тощо.

Як зазначив заступник Міністра, корисним для молоді є і досвід управління проектами, роботи в команді, зміни місцевого середовища, практичного втілення ідей.

Олександр Ярема поінформував, що думка молоді вивчається та враховується при формуванні та реалізації державної політики, зокрема, через взаємодію з молодіжним проектом “U-Report”.

Також посадовець повідомив, що Мінмолодьспортом оголошено прийом заявок на участь у конкурсі на реалізацію проектів у рамках здійснення обмінів молоддю України та Литви. З детальною інформацією про конкурс можна ознайомитися ТУТ (http://dsmsu.gov.ua/index/ua/material/31110 ).

 

версія для друку