українська російська англійська
Володимир Кістіон розповів про успіхи у реформуванні НАК "Нафтогаз України"
02.06.2017 | 16:04
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Уряд послідовно забезпечує процес відокремлення діяльності з транспортування та зберігання газу (анбандлінг), а також впроваджує світові практики у корпоративне управління компаніями, акціонером яких є держава (зокрема, НАК «Нафтогаз України»). Про це розповів Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон, виступаючи на форумі «Енергетична безпека заради майбутнього: нове бачення, стратегії, інновації».

«Відповідно до Третього енергопакета ми ефективно впроваджуємо ринкові правила у газовій галузі. Минулого року Уряд встановив економічно обґрунтовану ціну газу, що дало можливість вперше за 20 років вивести на беззбитковий рівень НАК «Нафтогаз України», - зазначив Володимир Кістіон.

Він поінформував, що Уряд активно працює над проведенням процесу анбандлінгу «НАК «Нафтогаз».

«Уряд послідовно забезпечує нормативно-правовий супровід анбандлінгу – відокремлення діяльності з транспортування та зберігання природного газу. Цей процес складний, але ми крок за кроком рухаємось вперед», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

Він нагадав, що фактично процес анбандлінгу може відбуватися лише після завершення процесу в Стокгольмському арбітражі.

«Фактичний процес анбандлінгу можливий після позитивного рішення Стокгольмського арбітражу. Впевнений, що вимоги української сторони до Газпрому є цілком обґрунтованими, тому сподіваюся на справедливе судове рішення», - зауважив Володимир Кістіон, нагадавши, що днями вже з’явилась інформація  про інше рішення Стокгольмського арбітражу, у якому суд задовольнив вимоги НАК «Нафтогаз України» до російського «Газпрому» щодо ціни газу, а також заборони на реекспорт.

Володимир Кістіон також розповів про впровадження принципів Організації економічного співробітництва і розвитку у корпоративне управління НАК «Нафтогаз» та інших компаній, в яких акціонером є держава.

«Окремо наголошую, що в Україні також впроваджується реформа корпоративного управління компаній, акціонером яких є держава. Для стратегічних енергетичних компаній, таких як НАК «Нафтогаз України», НАЕК «Енергоатом», НЕК «Укренерго»  - це означатиме сучасний цивілізований стандарт корпоративного управління відповідно до принципів Організації економічного співробітництва і розвитку», - наголосив Володимир Кістіон.

Крім того, він зазначив, що Уряд розробив і подав на розгляд Парламенту законопроект, який впроваджує кращі європейські практики корпоративного управління.

«Вперше за часів Незалежності України управління державними компаніями стратегічного значення буде максимально дистанційовано від політичного впливу», - заявив Віце-прем’єр-міністр.

 

версія для друку