українська російська англійська
Глава Уряду про програму реімбурсації ліків: Плануємо збільшити фінансування і розширити номенклатуру препаратів
02.06.2017 | 17:26
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Кабінет Міністрів України в рамках виконання завдання щодо забезпечення громадян України доступними ліками планує удосконалити програму реімбурсації ліків і розширити перелік препаратів – складових програми. Про це сказав Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Національної Ради реформ при Президентові України. Засідання було присвячене обговоренню проекту медичної реформи.

Прем'єр-міністр нагадав, що з 1 квітня в Україні працює програма забезпечення українців доступними ліками за трьома нозологіями: серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу та бронхіальна астма. Стартовий бюджет програми становив 500 млн грн, але Уряд запропонував збільшити фінансування до 750 млн грн – аби повністю забезпечити потреби громадян. І зараз опрацьовуються рішення щодо розширення лінійки препаратів, які будуть включені в програму.

Володимир Гройсман також повідомив, що станом на сьогодні можливостями урядової ініціативи скористалися понад 700 тис. громадян, а кількість аптек-учасниць програми перевищує 5 тис.

"Програма працює, вона є конкурентною. Тепер наше завдання – розширювати механізм реімбурсації, розширювати перелік і нозологій, і препаратів, щоб запроваджувати доступ людей до ліків", - зазначив Володимир Гройсман.

У контексті інших успішних рішень в сфері охорони здоров’я Глава Уряду нагадав про спрощення доступу якісних ліків виробництва США, Канади, Японії, Австралії, Швейцарії та ЄС на український ринок і започаткування будівництва 13 кардіоцентрів у регіонах України.

 

версія для друку