українська російська англійська
Європейський Парламент підтримав надання Україні додаткових торговельних преференцій
02.06.2017 | 18:16
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України

1 червня Європейський Парламент підтримав надання Україні додаткових торговельних преференцій. За проект відповідного регламенту віддали свої голоси 475 євродепутатів.

Додаткові преференції передбачають поглиблену лібералізацію для сільськогосподарської та промислової продукції походженням з України у вигляді, як додаткових обсягів безмитних тарифних квот, так і скасування ввізних мит. Фактично це розширення можливостей для вітчизняних експортерів у виході на ринки держав-членів ЄС. Зазначені преференції мають діяти три роки паралельно з функціонуванням режиму ПВЗВТ.

“Рішення Європарламенту [про надання додаткових торговельних преференцій] є підтримкою України у її євроінтеграційному виборі. А також інструментом підтримки експортерів, щоб частково компенсувати втрату російського ринку збуту. Це підтвердження довіри ЄС до України та її експортерів, готовність сприяти нашому подальшому торговельно-економічному та політичному зближенню Україна-ЄС на усіх рівнях”, - прокоментував таке рішення Європарламенту Степан Кубів.

“Надання додаткових преференцій для українських експортерів - це політично та економічно важливе рішення, прийняття якого демонструє готовність Європарламенту розглядати Україну, як надійного партнера” - зазначила Наталія Микольська, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі — Торговий представник України.

Наступний крок – схвалення регламенту Радою ЄС. Розраховуємо на прискорений розгляд даного питання та його остаточне прийняття перед Самітом Україна – ЄС, що відбудеться в Києві 13 липня 2017 року.

Дана законодавча ініціатива – результат спільної роботи представників Уряду України, Верховної Ради, Європейської комісії та Європарламенту.

 

версія для друку