українська російська англійська
Глава Уряду про медичну реформу: Пакет законопроектів передано у Парламент, сподіваємося він буде внесений до порядку денного
06.06.2017 | 11:16
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Кабінет Міністрів України передав до Верховної Ради України пакет законопроектів по медичній реформі, опрацьований спільно Міністерством охорони здоров’я з народними депутатами та експертним середовищем, і сподівається на обговорення ініціатив вже найближчим часом. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час ознайомлення з ходом будівництва Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ».

«Нам потрібно змінити систему медицини в Україні. Та програма реформ, яка запропонована Міністерством, Урядом, опрацьована Нацрадою реформ спільно з народними депутатами і є відповіддю на питання про те, як змінити медсистему в країні,  - сказав Глава Уряду. -  Маємо надію на те, що той пакет законопроектів, який направлений до Парламенту, буде включено в порядок денний, і ми знайдемо підтримку й ухвалимо правильні рішення, які дозволять зробити систему охорони здоров’я ефективною».

Прем’єр-міністр вкотре нагадав, що ключова умова медичної реформи – підвищення якісної медичної послуги і, відтак, збільшення тривалості життя українців. Один з шляхів досягнення такої мети – запровадження автономізації лікарських закладів. «Що ми маємо фінансувати: стіни лікарень чи якість медичної послуги? Відповідь очевидна: надав послугу – отримав кошти. Автономізація лікарень – це правильний крок, який дасть можливість лікарням стати конкурентними, якісними», - сказав Глава Уряду.

Він підкреслив, що наразі Україна проходить шлях країн Європейського Союзу, який вони пройшли десятки років тому. І саме тому Уряд разом із проведенням системних змін опрацьовує програми будівництва нових медичних центрів різного спрямування – перинатальних центрів та кардіоцентрів. «Наші зусилля, зусилля Президента й Парламенту дадуть якісний результат. Над цим треба об’єднуватися й ухвалювати рішення», - сказав Володимир Гройсман.

 

 

 

версія для друку