українська російська англійська
Євген Нищук взяв участь в практичному форумі «Культурні та креативні індустрії - як основа розумної стратегії розвитку малої території»
06.06.2017 | 16:06
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Міністр культури України Євген Нищук, перебуваючи з робочою поїздкою у Вінницькій області, став учасником  Всеукраїнського практичного форуму «Культурні та креативні індустрії - як основа розумної стратегії розвитку малої території». Захід  відбувався у Тульчин за ініціативи Міністерства культури України для голів об’єднаних територіальних громад та міських голів малих міст України.

Під час Форуму учасники мали можливість познайомитись  із досвідом малих міст та громад країн ЄС, методологією впровадження культурно-економічних проектів зміни парадигми сприйняття культури в областях.

Міністр культури Євген Нищук під час свого виступу відзначив важливість проведення Форуму у Тульчині  місті, в якому, зокрема, реалізується пілотний проект з культурно-економічного розвитку OPERAFEST TULCHYN.  За його словами, подібної ініціативи дуже важливі для України і мають стати прикладом, як культурна ідея впливає на розвиток інфраструктури, залучає до міст туристів та надихає місцеві громади на зміни, як простору навколо себе, так і  зміни власної  свідомості.

«У період докорінного перетворення суспільства на національному, регіональному та місцевому рівнях культура є важливим інструментом розвитку, примирення та консолідації. І саме креативні інновації стають новою силою для економічного зростання. Культурні і креативні індустрії мають стратегічний потенціал і сприяють розумному, сталому і комплексному зростанню регіонів та міст, а як наслідок всієї країни в цілому. Україна є країною, яка володіє великими можливостями, а її історична та культурна спадщина є колосальним ресурсом розвитку», -  розповів Євген Нищук.

«Ми прагнемо стати частиною Європи, і не можемо залишатись осторонь від процесів, які відбуваються там. Важливо взяти за основу свого розвитку культуру, перетворювати індустріальні центри в туристично привабливі, шукати в кожному маленькому містечку його родзинку. Від наших колег з Європи ми може дізнатися  про їх уже реалізований практичний досвід і використати його в Україні.  Окрім того, в рамках Форуму буде презентовано наш перший OPERAFEST TULCHYN, який має всі шанси стати яскравим зразком впливу культурної ініціативи на якість життя у невеликих містечка і ці перетворення у Тульчині ми бачимо вже сьогодні».

Спікерами Форуму також виступили фахівці Мінкультури, зокрема, радниця Міністра культури України з питань децентралізації  та один з ініціаторів фестивалю Ірина Френкель, представники місцевих органів влади та відомі міжнародні експерти з культурно-економічних трансформацій - Патрик Фьоль (Німеччина) та Вітек Хебановський (Польща).

Під час заходу директор Інституту культурного менеджменту в Німеччині Патрік Фьоль провів два тренінги, зокрема, поділився досвідом німецького регіону Тюрингім та його діяльністю в напрямку збереження культурних пам’яток. Польський експерт Вітек Хебановський  представив учасникам практичну сесію «Збудуємо разом сталу громаду».

Під час форуму відбулася презентація досвіду  міста Тульчина, який за допомогою культурної спадщини та мистецьких подій прагне досягти сталого економічного розвитку.

 

 

версія для друку