українська російська англійська
Кабінет Міністрів продовжує обговорення засад земельної реформи
06.06.2017 | 20:24
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

У Кабінеті Міністрів України відбулося засідання робочої групи з питань розробки земельної реформи, створеної наприкінці травня. Участь у заході взяли всі сторони, зацікавлені в розробці найбільш сприятливої для України моделі земельного ринку: урядовці, народні депутати, представники ділових асоціацій та аграрних об’єднань, які представляють інтереси різних агрокомпаній та індивідуальних фермерських господарств.

Учасники засідання  більш детально торкнулися концептуальних засад земельної реформи і підтримали позицію Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана в тому, що ключовою метою всіх перетворень має стати розвиток фермерства і сільських територій.

«Ключові дві речі – реформа  має сприяти розвитку села й виходити на модель, коли українець українцю зможе продавати землю й мати доступ до кредитних ресурсів. Фінансові аспекти також мають бути прописані. Але ми категорично проти продажу землі іноземцям», - підкреслив Глава Уряду і додав, що всі процеси мають бути виважені й прозорі.

Учасники засідання обговорили чи відповідає інтересам українців продовження мораторію, обговорили питання допуску юридичних осіб до продажу земель, а також питання обсягів земель, які можуть бути консолідовані в одних руках, і якими можуть бути терміни і етапи впровадження реформи

«Ми маємо досягти консенсусу в тому, яким шляхом ми можемо йти, враховуючи думку усіх, хто зацікавлений в розвитку аграрного сектору і економіки України. І  тоді виходити на широке обговорення і прийняття», - додав Прем’єр-міністр.

версія для друку