українська російська англійська
Щотижня 15-20 ОСББ долучаються до впровадження енергоефективних заходів за програмою "теплих" кредитів
07.06.2017 | 13:14
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

Весняно-літній період – ідеальна пора для модернізації будинків, утеплення та й взагалі підготовки до наступного опалювального сезону. Цими питаннями опікується все більше ОСББ. Так, минулого місяця щотижня новими учасниками програми «теплих» кредитів ставали 15-20 ОСББ. Загалом у травні програмою скористалося 82 ОСББ. Вони залучили 11,6 млн грн на енергоефективні заходи. Для порівняння у квітні охочих до енергоощадності ОСББ було 59.

«Для ОСББ існують надзвичайно вигідні умови для реалізації енергоефективних заходів у багатоповерхівках. Все це завдяки тісній співпраці Держенергоефективності та місцевої влади у напрямку впровадження місцевих програм здешевлення «теплих» кредитів. У результаті ОСББ мають нагоду отримати подвійне та навіть потрійне відшкодування витрат при утепленні. З держбюджету їм належить компенсація від 40% до 70%  суми «теплого» кредиту, а з місцевих бюджетів – відшкодування відсоткової ставки або ще частини суми кредиту», – зазначив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Наприклад, львівське ОСББ «Стрийська, 91» залучило 1,28 млн грн на утеплення будинку та заміну вікон. ОСББ отримало подвійне відшкодування: від держави –488 тис. грн, від міста – 384 тис. грн. У результаті проведених робіт витрати на опалення скоротилися на 43%.

З початку дії програми «теплих» кредитів її перевагами скористалися 837 ОСББ з різних куточків України. Вони залучили на термомодернізацію багатоповерхівок більше 110 млн гривень.

Нагадуємо, що дізнатися, в яких містах, районах та областях ОСББ можуть скористатися місцевими програмами здешевлення «теплих» кредитів, можна за допомогою Інтерактивної карти на сайті Держенергоефективності.

 

версія для друку