українська російська англійська
Запроваджено посаду Урядового уповноваженого з питань гендерної політики
07.06.2017 | 13:24
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

7 червня 2017 року на засіданні Кабінету Міністрів запроваджено посаду Урядового уповноваженого з питань гендерної політики та затверджено Положення про нього.

Реалізація постанови сприятиме удосконаленню механізму здійснення Урядом повноважень у сфері забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків, а також підвищенню ефективності здійснення заходів з утвердження  гендерної рівності у суспільстві та розвитку культури гендерної рівності.

«Долання гендерних стереотипів – це справа далеко непроста. Це є певним прощанням із колоніальною спадщиною. Ідеться не про жіноче питання, а про питання стабільності та безпеки розвитку і суспільства, і держави», – сказала Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, яка з 1 березня відповідає в Уряді за гендерну політику. Вона подякувала за підтримку в цій роботі закордонним партнерам України, зокрема, Канаді, Швеції, а також міжнародним організаціям як ООН, ООН Жінки. Віце-прем`єр-міністр нагадала, що забезпечення гендерної рівності є нашим зобов`язанням в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також Цілей партнерства з НАТО.

Ідея запровадження посади Урядового уповноваженого з  питань гендерної політики належить представницям парламентського міжфракційного об’єднання «Рівні можливості» і була підтримана Прем`єр-міністром. Ухвалену сьогодні постанову Кабінету Міністрів «Про Урядового уповноваженого з питань гендерної політики» підготувало і подало Міністерство юстиції.

 

 

версія для друку