українська російська англійська
Сергій Савчук: Київ - лідер за кількістю укладених ЕСКО-договорів у бюджетній сфері
08.06.2017 | 10:03
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

Київ – лідер за кількістю укладених ЕСКО-договорів у бюджетній сфері. На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук під час семінару «ЕСКО та енергоменеджмент – ефективні інструменти термомодернізації бюджетних установ», що відбувся за ініціативи Агентства 7 червня в Києві.

Як пояснив Сергій Савчук, з 20 ЕСКО-проектів, запроваджених в країні, 15 проектів реалізуються у дошкільних та середніх навчальних закладах міста Києва. За кошти приватних інвесторів у цих закладах здійснюється модернізація модульних індивідуальних теплових пунктів, систем опалення.

«За умовами ЕСКО-договорів, очікуване скорочення енергоспоживання становить від 8% до 30%. Втім, сьогодні деякі інвестори заявляють про те, що реальні обсяги економії перевищують очікувані. Це означає, що строк реалізації проектів скорочуватиметься, а вкладені інвестиції повертатимуться набагато швидше. Іншими словами, інвестори на власному досвіді переконуються у перевагах реалізації ЕСКО-проектів у бюджетній сфері», – зауважив Голова Агентства. 

Наприклад, за даними компанії «КиївЕСКО», яка інвестувала у модернізацію 7 об’єктів у Києві, фактичні показники економії теплової енергії в середньому вдвічі більші за заплановані. Усвідомлюючи успішність ЕСКО-проектів, цьогоріч компанія «КиївЕСКО» планує розширювати діяльність, працювати в інших регіонах та збільшувати кількість впроваджених проектів у 3-4 рази.

Переваги енергосервісу для бюджетних закладів також очевидні. Енергоефективні заходи здійснюються за кошти приватних інвесторів. Відсутня необхідність виділяти додаткові бюджетні кошти. У результаті проведених робіт енергоспоживання у бюджетних установах зменшується, а рахунки за комунальні послуги скорочуються.

У ході семінару учасники також обговорили необхідність впровадження систем енергоменеджменту у бюджетних установах Київської області. При цьому присутні на заході ЕСКО-інвестори наголосили на тому, що наявність впровадженої системи енергоменеджменту – це той фактор, який пришвидшує вибір об’єктів. Зважаючи ще й на їхню територіальну близькість до столиці, Київщина – перспективний регіон для роботи ЕСКО-інвесторів.

У свою чергу голова Київської ОДА Олександр Горган розповів про започаткування цілеспрямованої роботи з підвищення енергоефективності об’єктів бюджетної сфери на Київщині. Значну увагу приділено питанню їх енергопаспортизації. Вже в першому кварталі 2017 року в районах та містах обласного значення Київщини було введено посади енергоменеджерів. На їх навчання на обласному рівні передбачено півмільйона гривень. Голова ОДА запевнив у тому, що ефективна робота енергоменеджерів у напрямку забезпечення раціонального енергоспоживання дозволить зекономити значну суму бюджету. Заощаджені кошти планується вкласти в розвиток соціальної інфраструктури Київщини. Це, у свою чергу, пожвавить економіку регіону, створить нові робочі місця, сприятиме розвитку різних форм соціальної активності громади.

Довідково

Семінар проведено Держенергоефективності спільно з Київською ОДА за підтримки Фонду ім. Ф. Еберта в Україні в рамках інформаційно-роз’яснювальної кампанії, присвяченої питанням енергосервісу та енергоменеджменту у бюджетній сфері.

Участь у семінарі взяли як представники потенційних замовників енергосервісу, так і ЕСКО-інвестори, кількість яких на заході була максимальною. Зокрема, це ТОВ «КиївЕСКО», ТОВ «ЕНЕРГОСЕРВІС Н», ТОВ «Енерго-Тех-Інвест», ТОВ «ДТЕК ЕСКО»,ТОВ «Інтеренерго Сервіс», ТОВ «Український енергетичний траст», ТОВ «Лед Лайт Солюшн», ТОВ «ЄВРО ЕСКО» та ТОВ «Аврора терм».

Захід відвідало понад 100 осіб: представники ОДА та РДА, зокрема й фахівці з питань енергоменеджменту, керівники бюджетних установ, ЕСКО-компанії, компанії-виробники, рітейлори енергоефективного обладнання і матеріалів, представники громадськості, ЗМІ.

версія для друку