українська російська англійська
Законопроект про комерційний облік тепла та води схвалено профільним Комітетом ВРУ та направлено до Парламенту для прийняття в цілому
08.06.2017 | 14:16
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

7 червня 2017 року народні депутати України, члени Комітету ВРУ з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства схвалили законопроект № 4901 "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання", розроблений та підготовлений до повторного другого читання спільно з Держенергоефективності.

На засіданні Комітету вирішено рекомендувати Парламенту прийняти законопроект у повторному другому читанні в цілому як Закон.

"Ціль проекту Закону – запровадити в Україні 100% комерційний облік тепла і води. Це один з першочергових шляхів до підвищення енергоефективності в країні. Споживачі будуть платити лише за спожиті ресурси. Водночас, суб’єкти господарювання у сферах природних монополій не зможуть перекладати понаднормативні втрати в мережах на споживачів", - наголосив на важливості законопроекту Голова Держенергоефективності.

Як пояснив Сергій Савчук, запровадження комерційного обліку стимулюватиме енергоощадну поведінку споживачів і мотивуватиме їх впроваджувати заходи з енергоефективності. У результаті очікується зменшення витрат на оплату послуг з водо- та теплопостачання.

У масштабах країни прийняття законопроекту дозволить знизити на ¾ обсяг необлікованих витрат води у внутрішньобудинкових системах. Ще один позитивний наслідок – зменшення споживання тепла протягом 1-3 років в середньому на 15-20%, що, у свою чергу, сприятиме зменшенню споживання газу та скороченню викидів парникових газів.

Нагадаємо, що 16 травня у ВРУ відбулося запекле обговорення законопроекту «Про комерційний облік комунальних послуг». На жаль, для прийняття рішення щодо запровадження в Україні обов’язкового обліку тепла та води не вистачило одного голосу.

 

версія для друку