українська російська англійська
Законопроект про енергетичну ефективність будівель схвалено для розгляду у другому читанні
08.06.2017 | 15:04
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

7 червня 2017 року на засіданні Комітету ВРУ з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства схвалено доопрацьований спільно з Держенергоефективності законопроект №4941д «Про енергетичну ефективність будівель». Члени Комітету вирішили рекомендувати Парламенту прийняти законопроект у другому читанні в цілому.

«Законопроект покликаний створити умови для скорочення енергоспоживання у будівлях. Саме цей сектор – близько 80 тисяч багатоповерхівок, 6,5 млн приватних будинків, 100 тисяч бюджетних установ – споживає найбільше енергії порівняно з іншими і водночас має найбільший потенціал енергозбереження», – прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Законопроект, розроблений на виконання 31-ої Директиви ЄС, передбачає європейський підхід до підвищення рівня енергоефективності будівель.

Зокрема, у проекті Закону унормовано питання встановлення мінімальних вимог до енергетичної ефективності будівель, передбачено запровадження сертифікації енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем будівель. Сертифікація забезпечить власників актуальною інформацією про енергетичні характеристики будівель, а також дозволить удосконалити механізми контролю за державними програмами енергоефективності, посилити їх ефективність.

Щоб забезпечити доступність інформації про енергетичний стан будівель, планується створити відкриті бази даних енергетичних сертифікатів та енергоаудиторів, а також систему незалежного моніторингу якості енергетичних сертифікатів.

Також законопроектом врегульовано питання професійної діяльності у сфері енергетичної ефективності будівель.

 

версія для друку