українська російська англійська
Голова Держенергоефективності разом із представниками Європейської Комісії обговорив пріоритети розвитку «чистої» енергетики в Україні
08.06.2017 | 16:27
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

Україна йде європейським шляхом розвитку «чистої» енергетики, залучаючи досвід та підтримку ЄС. На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук у ході зустрічі із старшим радником з енергетики Директорату з питань розвитку та співпраці Європейської Комісії Фаузі Бенсарса та завідувачем сектору з енергоефективності та відновлюваної енергетики делегації ЄС в Україні Сімоне Раудіно.

Сергій Савчук поінформував про стан виконання взятих Україною перед ЄС зобов’язань, цілі та завдання Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2020 року, обсяг необхідних інвестицій для його реалізації та вже прийняті на законодавчому рівні інструменти стимулювання інвесторів та бізнесу у цій сфері.

«Ми маємо збільшити обсяги введених потужностей відновлюваної енергетики у всіх секторах: електро- та теплоенергетиці, транспорті. Для виконання цілей плану до 2020 року потрібно близько 12 млрд євро інвестицій. Щоб залучити інвесторів, особливо іноземних, на український ринок ми гармонізуємо законодавство із європейським, передбачаючи гарантії та стимули для бізнесу», - наголосив Сергій Савчук та окреслив ключові досягнення: удосконалено систему «зелених» тарифів та «прив’язано» їх до євро, підвищено «зелені» тарифи на виробництво електроенергії з біомаси та біогазу, ліквідовано «місцеву складову», введено премію до «зеленого» тарифу за використання українського обладнання, запроваджено стимулюючий тариф на виробництво тепла з альтернативних джерел.

Серед пріоритетних законодавчих ініціатив - стимулювання використання рідких видів біопалива, спрощення умов приєднання електростанцій, що виробляють «зелену» електроенергію, до мереж.

Також Агентство працює над розробкою механізму фінансування «зелених» проектів та вивчає досвід країн ЄС у цьому питанні, зокрема Великобританії та діючого там Green Investment Bank.

Крім цього, Сергій Савчук наголосив на важливості тісної співпраці з місцевими органами влади, профільними асоціаціями та міжнародними організаціями. Налагодженню діалогу також сприяють і потужні публічні заходи, які організовує Агентство. Тому сторони також обговорили можливість проведення восени цього року у Києві інвестиційного бізнес-форуму із залученням представників ЄС.

У свою чергу Фаузі Бенсарса висловив задоволення впровадженими ініціативами у відновлюваній енергетиці та зауважив на необхідності продовження роботи у цій сфері. Він також підкреслив, що ЄС підтримує прагнення України на шляху до зменшення енергозалежності та досягнення енергобезпеки.

За результатами зустрічі сторони домовилися тісно співпрацювати і обмінюватися актуальною інформацією щодо адаптації українського законодавства до європейського.

 

версія для друку