українська російська англійська
Члени Підкомітету з питань економіки та іншого галузевого співробітництва ЄС підтвердили готовність продовжити співпрацю у межах виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС
08.06.2017 | 17:03
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

8 червня під час 2-го засідання Підкомітету з питань економіки та іншого галузевого співробітництва, у якому взяли участь представники Мінсоцполітики, обговорили питання реалізації положень глави 21 «Співробітництво у галузі зайнятості, соціальної політики та рівних можливостей» Угоди про асоціацію. Європейські колеги позитивно відзначили, що Україна поступова вийшла з кризи, а її економіка у 2016 році перейшла до етапу стабільності і зростання.

  Начальник Управління міжнародних зв’язків Наталія Попова поінформувала про організаційні аспекти та механізми моніторингу Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та підкреслила, що наразі розробляється новий порядок її моніторингу – скоркарди, як інструмент планування та моніторингу. Це забезпечить систематизацію зобов’язань, відкритість інформації, уніфікований підхід до оцінки ефективності та орієнтованість на результат.

  Директор Департаменту соціального захисту Віталій Музиченко у своєму виступі ознайомив європейських колег стосовно реформи соціальної допомоги та заходів соціальної адаптації та реінтеграції внутрішньо переміщених осіб, проведення пенсійної реформи. Європейські колеги  надали свій ґрунтовний коментар та висловили вдячність за отриману інформацію, яка дозволяє їм краще зрозуміти заходи, які вживає Уряд України, щоб більш адресно захистити своїх громадян.

  Представник Управління міжнародних зв’язків Лілія Крамар-Микитенко надала інформацію щодо активізації соціального діалогу в Україні. Члени Підкомітету від сторони ЄС наголосили, що соціальний діалог в Європейському Союзі постійно перебуває у центрі уваги як соціальних партнерів, так і громадянського суспільства.

  Разом з тим, європейські колеги, у свою чергу, наголосили, що до кінця 2017 року Україна має впровадити в національне законодавство низку європейських директив у трудовій сфері, а також у сфері охорони праці, передбачених у додатку XL Угоди про асоціацію. Вони висловили надію, що найближчим часом буде ухвалено новий проект Трудового кодексу, який також  враховує положення європейських директив, і закликали українських колег якомога  активніше використовувати інструмент зовнішньої допомоги ЄС TAIEX для того, щоб отримати експертний висновок на предмет відповідності національного законодавства положенням європейських директив, які необхідно імплементувати відповідно до Угоди про асоціацію.

Сторони висловили задоволення двостороннім співробітництвом та готовність й надалі обмінюватися передовим європейським досвідом щодо пенсійної реформи, соціальної інспекції та інших питань спільного інтересу.

 

версія для друку