українська російська англійська
Іванна Климпуш-Цинцадзе: Співпраця з Чехією в галузі енергетики має для нас найважливіше значення
08.06.2017 | 17:53
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Під головуванням  Віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе та Міністра промисловості і торгівлі Чеської Республіки Іржі Гавлічека відбулося 7-е засідання Українсько-Чеської Міжурядової змішаної комісії з економічного, промислового та науково-технічного співробітництва.

 Сторони привітали відновлення роботи Комісії після неприпустимо довгої 5-річної перерви, зазначивши, що такі зустрічі мають дуже важливе значення для розвитку та поглиблення двосторонніх торговельно-економічних відносин, покращенню інвестиційного клімату, а також наголосили на активізації бізнес-діалогу.

 «Сьогодні ми пропрацювали широке коло питань, які становлять величезний інтерес для обох сторін. Проте найважливіше значення для нас має співпраця в галузі енергетики – наприклад, модернізація і підвищення ефективності експлуатації газотранспортної системи та підземних газових сховищ. Плідно попрацювала робоча група і у сфері промисловості, адже така співпраця є одним із пріоритетів урядової політики на найближчі роки. Ми обговорили можливості співробітництва щодо складання запчастин до легкових автомобілів, поставок, ремонту і обслуговування двигунів для вертольотів, створення спільних підприємств і зарубіжних поставок, реалізації та модернізації трамвайних вагонів. До того ж зараз активно ведеться діалог щодо спільного випуску автомобілів марки SKODA в Україні», - заявила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

 «Україна є стратегічним партнером Чеської Республіки не лише в політичному, а й економічному значенні. У нас є велика історія і традиції відносин і між країнами, і між окремими підприємствами. Тож нам є над чим працювати. Я радий, що наша Комісія також торкнулася питань сільського господарства, транспорту і регіональної співпраці. Я переконаний, що потрібно налагоджувати контакти не лише на політичному, а й на людському рівні, мають співпрацювати райони, міста і селища. На бізнес-форумі, який відбувся вранці, були присутні безліч українських і чеських фірм. Думаю, це свідчить про бажання обох сторін і надалі підтримувати зв'язок. А ми у свою чергу маємо створювати умови для такої співпраці», - підкреслив  Міністр промисловості і торгівлі Чехії. 

 У засіданні також взяли участь заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська, заступник Міністра освіти і науки України Максим Стріха, заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції Микола Мовчан, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Чеській Республіці Євген Перебийніс, а також Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в України Радек Матула.  

 

версія для друку