українська російська англійська
Іванна Климпуш-Цинцадзе: Якщо права жінки не забезпечено, то не варто сподіватися на успішну країну
09.06.2017 | 11:00
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України  Іванна Климпуш-Цинцадзе та Виконавча директорка структури ООН Жінки,  Заступниця Генерального секретаря ООН Фумзілє Мламбо-Нгкука 8 червня відвідали захід «Жінки ВПО – потенціал для добробуту суспільства», що відбувся в рамках спільного проекту «ООН Жінки в Україні» і «Театр для діалогу». 

Віце-прем'єр-міністр зазначила, що вважає надзвичайно знаковою подією те, що свій перший візит до України очільниця світового напряму із захисту прав жінок пані Мламбо-Нгкука здійснює саме зараз, коли Україна проходить  складний шлях реформ і переживає великі потрясіння, в тому числі збройну агресію. 

«Якщо права жінки не забезпечено, то не варто сподіватися на економічний, соціальний і політичний успіх країни. Якщо повноцінно залучити жінок до усіх сфер життя, то ми отримаємо і потужнішу державу, і значно більше шансів на мир, а також впевненість в тому, що здобутий мир буде довготривалим», – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе

Фумзілє Мламбо-Нгкука підтвердила, що жінки і діти є найбільш незахищеною частиною суспільства, тому конфлікт вражає їх найсильніше. Вона наголосила, що для гарантування гендерної рівності надзвичайно важливим є створення відповідних інституційних механізмів у державі. Тому заступниця Генсека ООН вітає впровадження Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року, розробленого українським Урядом. Пані Мламбо-Нгкука також наголосила на важливості ролі жінок у миротворчій діяльності.

«Перший крок – це усвідомлення проблеми. І тоді вже можна виробити план з вирішення цієї проблеми», – зазначив Міністр із питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш. Він акцентував увагу на необхідності комплексного підходу до питання гендерної рівності і на державному рівні, і в регіонах. Міністр також виокремив необхідність залучення  жінок до роботи в силових  структурах. «Права жінок є однією з ключових європейських цінностей. Тому для суспільства, яке прагне бути цивілізованим, демократичним, яке поділяє європейські цінності, необхідно створити надійний механізм для їхнього запровадження», – додав Вадим Черниш.

Після дискусії  відбулася вистава-синтез про досвід переживання війни, створена «Театром для діалогу». Проект демонструє перетворення травматичного досвіду на внутрішню силу, ресурс для подальшого руху вперед. Учасниці перфомансу стверджують, що через випробування і самі внутрішньо трансформувались, і тепер змінюють світ навколо себе: допомагають іншим, створюючи нові робочі місця та працюючи в соціальних проектах.

 

версія для друку