українська російська англійська
Уряд шукає юридичні механізми наведення порядку у питанні використання газорозподільних мереж в Україні, - Прем'єр-міністр
09.06.2017 | 11:58
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Уряд розробляє рішення, що дозволить врегулювати питання використання газорозподільних мереж в Україні, та закликає народних депутатів долучатися до напрацювання юридично правильних рішень, що не зможуть бути оскаржені у судовому порядку. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час "Години запитань до Уряду" у Верховній Раді України у п'ятницю.

«По мережах, які використовуються по усій країні, має бути сплачена орендна плата, бо вони належать як державі, так і муніципалітетам. Цю роботу треба проводити. Така ініціатива є в Парламенті щодо закону, який не був ухвалений. Будемо перевносити цей закон. Треба знайти юридичні механізми наведення порядку у цій сфері», - переконаний Глава Уряду.

Прем’єр-міністр зазначив, що вже дав доручення профільному Віце-прем'єр-міністру організувати роботу над цим питанням. Разом з тим Глава Уряду допускає, що рішення у цій сфері будуть оскаржені зацікавленими сторонами в усіх правових інстанціях та закликає народних депутатів долучитися до напрацювання документів та експертиз, що слугуватимуть "не в інтересах українських олігархів, а в інтересах українських громадян".

У свою чергу Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів  зазначив, що для того, щоб заключити договори до 15 червня 2017 необхідно провести зміни до трьох законопроектів: про трубопровідний транспорт, ринок природного газу та управління об'єктами державної власності. Уряд за результатами трьох нарад, що відбулися за участі народних депутатів, представників міністерств енергетики та вугільної промисловості, економічного розвитку і торгівлі під головуванням Віце-прем'єр-міністрів Степана Кубіва і Володимира Кістіона, підготував дорожню карту, щоб до кінця червня врегулювати питання використання газорозподільних мереж, зазначив він.

Глава Уряду також нагадав, що напередодні Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу щодо правомірності передачі державних газорозподільних мереж облгазам.

 

версія для друку