українська російська англійська
Держенергоефективності презентувало місцевій владі та громаді Миколаївщини переваги впровадження енергосервісу та енергоменеджменту
09.06.2017 | 16:44
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

Особливості дії ЕСКО-механізму в бюджетній сфері у 2016 році та перспективи на поточний рік презентовано під час семінару «ЕСКО та енергоменеджмент – ефективні інструменти термомодернізації бюджетних установ», що відбувся за ініціативи Держенергоефективності 9 червня у Миколаївській облраді.

Показовими для присутніх були виступи представників ЕСКО-компаній, які вклали інвестиції в термомодернізацію бюджетних закладів й вже сьогодні починають отримувати повернення вкладених коштів.

Як пояснив радник Голови Держенергоефективності Олексій Корчміт, сьогодні кошти в енергосервіс вкладає вітчизняний бізнес, який на власному досвіді переконується в успішності цього механізму. «Якщо минулого року в Києві кожного інвестора необхідно було вмовляти «зайти» на один або два об’єкта бюджетної сфери, то вже цього року кожна з компаній розглядає від 7 до 40 нових об’єктів. Тому це яскравий показник того, що інвестор повірив в цей механізм», - пояснив Олексій Корчміт.

Як запевняють експерти, енергосервіс швидко розвивається і в невеликих містах. Чим менше місто, тим воно цікавіше інвестору з точки зору швидкості проходження процедури. Для прикладу перший ЕСКО-інвестор почав працювати у Савранському районі Одеської області. Від моменту переговорів з інвестором, капіталовкладення й отримання вже першої економії пройшло лише 4,5 місяця. Натомість в Києві ця процедура тривала рік й 3 місяці.

Наразі в країні близько 70 тис. бюджетних установ. Всі вони споживають в 2-3 рази більше енергоресурсів, ніж в Європі. Для того, щоб здійснити термомодернізацію бюджетних будівель потрібно 4-8 млрд євро. Тому допомога ЕСКО-інвестора  сьогодні для міст та районів Україні є важливою.

«Ще раз наголошую, що інвестор не бере жодної копійки з бюджету. Він вкладає власні кошти і повертає їх виключно за рахунок отриманої економії на комунальних послугах, – пояснив Олексій Корчміт та додав: Ефективність впровадження енергосервісного договору полягає у тому, щоб інвестор на тендері запропонував найбільшу економію енергоресурсів та найкоротший термін ЕСКО-договору».

У свою чергу влада Миколаївщини переконала в тому, що готова залучати інвесторів та прагнути до скорочення споживання енергоресурсів у бюджетній сфері. Наміри працювати у цьому напрямі підтвердили голова Миколаївської обласної державної адміністрації Олексій Савченко та заступник міського голови Миколаєва Олександр Омельчук, підписавши відповідні Меморандуми про співробітництво з Держенергоефективності.

У ході семінару учасникам було презентовано і переваги впровадження системи енергоменеджменту, що дозволяє без додаткових бюджетних витрат зменшити енергоспоживання у закладах до 20%.

Довідково

Семінар проведено Держенергоефективності спільно з Миколаївською ОДА, облрадою та міською радою за підтримки Фонду ім. Ф. Еберта в Україні в рамках інформаційно-роз’яснювальної кампанії, присвяченої питанням енергосервісу та енергоменеджменту у бюджетній сфері.

Участь у семінарі взяли як представники потенційних замовників енергосервісу, так і ЕСКО-інвестори. Зокрема, це ТОВ «Енерго-Тех-Інвест», ТОВ «ЕНЕРГОСЕРВІС Н», ТОВ «ДТЕК ЕСКО», ТОВ «ЄВРО ЕСКО».

Захід відвідало близько 200 осіб: представники ОДА та РДА, зокрема й фахівці з питань енергоменеджменту, керівники бюджетних установ, ЕСКО-компанії, компанії-виробники енергоефективного обладнання і матеріалів, представники громадськості, ЗМІ.

 

версія для друку