українська російська англійська
Нова Програма співпраці між Урядом та ЮНІСЕФ сприятиме подальшому удосконаленню та зміцненню системи забезпечення прав дітей в Україні, - Андрій Рева
09.06.2017 | 19:31
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Сьогодні Міністр соціальної політики України Андрій Рева зустрівся з Головою Представництва ЮНІСЕФ в Україні Джованною Барберіс та керівником секції соціальної політики цієї організації Артуром Айвазовим з метою обговорення Програми співпраці між Урядом України та ЮНІСЕФ на період 2018-2022 рр.

У заході також взяли участь перший заступник Міністра Ольга Крентовська та фахівці Мінсоцполітики.

Насамперед, Міністр висловив глибоку вдячність Представництву Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) за плідну та довгострокову співпрацю у формуванні політики  забезпечення прав дітей в Україні, а також за вагому технічну та експертну підтримку процесу децентралізації в країні.

Андрій Рева підкреслив, що Мінсоцполітики і ЮНІСЕФ розпочали великий проект зі створення інтегрованої системи соціальної сфери в об’єднаних територіальних громадах (ОТГ) і вже здійснили низку спільних заходів у ОТГ Чернігівської та Вінницької областей, у містах Маріуполі та Одесі. У найближчих планах - форум на Сході країни та в інших регіонах.

Також ЮНІСЕФ брав участь у розробці Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки та плану заходів із реалізації її першого етапу, яка незабаром буде надіслана на розгляд Кабінету Міністрів України. За словами Андрія Реви, реформування проводитиметься з одночасним розвитком послуг на рівні об'єднаних територіальних громад, які сьогодні створюються в Україні в умовах децентралізації влади. Ці послуги будуть спрямовані на раннє виявлення проблем у сім’ї та надання вчасної допомоги. Бідність та інші складні життєві обставини не повинні в майбутньому бути причинами для вилучення дитини із сім’ї в інтернат.

«Результатом нашої конструктивної співпраці є розроблена на наступні п’ять років Програма діяльності між ЮНІСЕФ та Урядом України на період 2018-2022рр. Зазначений документ чітко визначає пріоритети та ключові завдання у зміцненні та удосконаленні  системи забезпечення прав дітей в Україні. Важливим, на мою думку, є моніторинг забезпечення  прав кожної дитини в Україні. Це неможливо без чітко визначених Стандартів благополуччя та безпеки дитини. У зв’язку з цим хочу зазначити, що досвід ЮНІСЕФ, технічна та експертно-методична допомога у розробці стандартів будуть доцільними», - наголосив Андрій Рева.

Сторони зазначили, що співробітництво України з ЮНІСЕФ продовжує свій розвиток, і висловили сподівання, що нова Програма співпраці надасть нові можливості та сприятиме подальшому удосконаленню та зміцненню системи забезпечення прав дітей в Україні. Це, як наголошувалося, є особливо актуальним в умовах реформування країни.

 

 

версія для друку