українська російська англійська
150 депутатів Верховної Ради і третину Уряду мають становити жінки, - Іванна Климпуш-Цинцадзе
10.06.2017 | 14:28
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

“Зараз жінки мають надто мало впливу на ухвалення ключових рішень і процеси в Україні. Наш пріоритет - підвищення участі жінок у політичному житті, вдосконалення механізму забезпечення їхньої присутності в органах української влади”, - заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе на спільній прес-конференції з Виконавчою директоркою структури ООН Жінки, Заступницею Генерального секретаря ООН Фумзілє Мламбо-Нгкука.

“Я вважаю, що нашою метою має бути третина жінок у парламенті, це близько 150 мандатів, і бодай третину Уряду мають становити жінки. Це забезпечить більш ефективну роботу, вищу якість ухвалення рішень, дозволить розглядати питання всебічно та всеохоплююче. Досвід найбільш успішних країн Європи свідчить, що рівна участь жінок в управлінні державою, дуже позитивно впливає на її розвиток. Уряди і парламенти європейських країн сформовані наполовину жінками. Жінки також мають бути ширше залучені до мирних переговорів. Буде корисно залучити жінок-переселенців, які безпосередньо мають досвід зіткнення із конфліктом і здатні його трансформувати в продуктивний ресурс”, - підкреслила Віце-прем’єр-міністр.

Фумзілє Мламбо-Нгкука підтвердила, що “присутність жінок в переговорних процесах прискорює досягнення домовленостей і підвищує якість встановленого миру”. Вона зазначила, що суспільні зрушення в бік досягнення гендерного рівноправ’я можна розглядати як позитивний наслідок збройного конфлікту в Україні. Адже саме цей кризовий момент спонукав українців розпочати внутрішню перебудову, руйнування гендерних стереотипів.

“Традиційно, в Україні часів козацтва існував рівноправний розподіл ролей між чоловіком та жінкою. Ще у 17 столітті французький інженер Боплан, описуючи Україну, відзначав, що в нашій країні жінки мають майже рівноправний статус із чоловіками. Наприклад, дівчата самі обирали нареченого. На жаль, із приходом індустріальної епохи та через імперські впливи, зокрема, російський, практика гендерної рівності була фактично знищена. І зараз ми фактично повертаємо національні традиції, збагачуючи їх передовим світовим досвідом гендерної політики”, - зазначила І. Климпуш-Цинцадзе.

“Права людини та рівність можливостей – це цінності, за які в тому числі стояв Майдан. І саме Майдан та російська агресія наочно показали, що українські жінки нарівні з чоловіками здатні боротися за свободу, демократію та незалежність країни. Саме жінки очолили волонтерський рух, жінки поповнили лави Збройних сил, йшли добровольцями. Саме в цей час сформувався запит українського суспільства на збільшення лідерства жінок у політиці, економіці, та інших сферах життя”, - наголосила Віце-прем’єр.

“Без забезпечення гідності жінок, гендерної рівності, рівності можливостей досягти гідності українського народу неможливо”, - підсумувала Анастасія Дівінська, голова офісу ООН Жінки в Україні.

 

версія для друку