українська російська англійська
Степан Кубів зустрівся з Прем'єр-міністром Литви Саулюсом Сквернялісом
12.06.2017 | 13:33
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

12 червня у рамках робочої поїздки до Вільнюса Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів зустрівся з Прем’єр-міністром Литовської Республіки Саулюсом Сквернялісом.

Від Уряду України Степан Кубів подякував Уряду Литви та усьому литовському народу за всебічну допомогу та підтримку України, її незалежності та територіальної цілісності.

“Учора почав роботу безвізовий режим, який дозволить ще більш активне культурне, економічне, торговельне зближення України та Європи. І ми вдячні Литві за підтримку України на шляху нашої євроінтеграції”, - наголосив Степан Кубів.

У свою чергу Саулюс Скверняліс відзначив значний прогрес України у розкритті власного експортного потенціалу, розвитку міжнародної торгівлі, реформах у економіці, соціальній сфері та багатьох інших галузях.

«Ми щиро радіємо успіху реформ в Україні. Але потенціал торгівлі та економічної взаємодії, на нашу думку, є недостатнім. Його треба і варто розвивати, зокрема, у рамках Українсько-литовської міжурядової комісії, яка скоро пройде у Вільнюсі. Також треба посилювати взаємодію щодо культурних, туристичних проектів. Тож заохочуємо подальші реформи в Україні і готові  вас у цьому підтримувати та всебічно сприяти», - підкреслив Саулюс Скверняліс.

Степан Кубів також додав, що серед пріоритетних проектів співпраці між Україною та Литвою мають бути проекти у сфері, агропромисловості, машинобудування, розбудови цифрової інфраструктури, ІТ-проектів, наукову та туристичну взаємодію.

“Особливо цінним є литовський досвід у сфері альтернативної, зеленої енергетики. Вітрові та сонячні електростанції - це проекти, де Литва досягла успіху, відтак ми будемо раді використати цей досвід під час реалізації аналогічних українських проектів. Це дозволить і науково-технічне співробітництво та інвестиційні проекти між Україною та Литвою”, - наголосив Степан Кубів.

Степан Кубів також відзначив стратегічно вигідне положення України та Литви на перетині світових торговельних шляхів.

«Крім залучення інвестицій ми бачимо значні можливості для спільних проектів для використання інфраструктурного та логістичного потенціалу наших країн. Нарощування транзитних перевезень вантажів та розширення географії перевезень у напрямку Балтійське море-Чорне море, особливо з огляду на можливість його поєднання з проектом “Новий шовковий шлях” та створенням транспортного коридору Балтійське море-Чорне море-Каспійське море”, - підкреслив Степан Кубів.

Довідково

Литва традиційно є найбільшим торговельним партнером України серед країн Балтії. За результатами 2016 р. експорт українських товарів до Литви зріс на 9,3% порівняно з 2015 р. і склав 258,2 млн дол. США, імпорт скоротився на 10,9% і склав 492,5 млн дол. США, негативне сальдо торгівлі склало 234,3 млн дол. США і зменшилося на 82,0 млн дол. США порівняно з 2015 р.

У разі збереження темпів зростання експорту, за результатами 2017 р. очікується досягнення рекордних обсягів експорту українських товарів до Литви.

 

версія для друку