українська російська англійська
Сергій Савчук: Покращення інвестиційного поля - одна із складових політики розвитку "чистої" енергетики в Україні
12.06.2017 | 14:53
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

Покращення інвестиційного поля – одна із складових політики розвитку «чистої» енергетики в Україні. На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, виступаючи на дискусії «Стала енергетика XXI століття - взаємодія Уряду і промисловості" 12 червня на головному майданчику ЕКСПО-2017 в Астані. Високопосадовці та експерти розглядали шляхи трансформації енергетичного сектору для забезпечення сталого розвитку країн.

Представляючи державну політику України з цього питання, Сергій Савчук зауважив: «Зменшення споживання традиційних енергоресурсів та збільшення використання «чистих» джерел безумовно є національним пріоритетом. Ми також усвідомлюємо, що перехід на відновлювані джерела має бути економічно життєздатним та вигідним. Тому наразі працюємо над створенням гарантій та стимулів для роботи інвесторів у цій сфері».

Голова Агентства поінформував про ключові законодавчі зміни, які мотивують бізнес працювати у цій сфері. Наприклад, завдяки вигідному «зеленому» тарифу, який розраховується відповідно до курсу євро, у 2016 році обсяг введених потужностей  об’єктів відновлюваної електроенергетики зріс у 4 рази порівняно з 2015 роком і склав 120 МВт. У 2017 році ця тенденція продовжується. У першому кварталі цього року встановлено додатково 66 МВт. Тобто за три місяці введено половину минулорічного обсягу потужностей.

В Україні також запроваджено вигідні умови для встановлення сонячних панелей приватними домогосподарствами. Завдяки високому «зеленому» тарифу все більше родин встановлюють сонячні панелі. Стимул – можливість заробляти при цьому, продаючи надлишок згенерованої електроенергії в мережу. Це сигнал для інвесторів, які зможуть, наприклад, виробляти сонячні панелі в Україні. Попит населення на них лише зростатиме.

На важливості створення інвестиційно-сприятливого поля, усунення регуляторних бар’єрів та мінімізації ризиків для бізнесу наголосили й інші учасники дискусії – представники Світового банку, IRENA, ОБСЄ, Програми розвитку ООН та інші.

Довідково

Дискусію організовано Економічною і соціальною комісією для Азії і Тихого океану (ESCAP) в рамках Міністерської конференції «Забезпечення сталого розвитку енергетики».

версія для друку