українська російська англійська
До кінця червня Уряд має розглянути всі акти для створення системи контролю держдопомоги, - Іванна Климпуш-Цинцадзе
12.06.2017 | 19:22
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

До кінця червня Уряд має розглянути всі акти для створення системи контролю держдопомоги суб'єктам господарювання  відповідно до зобов’язань у рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також виконання зобов'язань України відповідно до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства. Про це заявила Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе під час робочої наради з Головою Представництва ЄС в Україні Хюґом Мінґареллі, присвяченої виконанню зобов'язань України щодо створення ефективної системи контролю державної допомоги.

Державний уповноважений Антимонопольного комітету Анна Артеменко розповіла про виконання роботи з боку АМКУ як уповноваженого органу з питань державної допомоги. Вона презентувала мапу основних успіхів, проблем та проектів актів, які найближчим часом заплановано винести на розгляд Уряду. Зокрема, ухвалено Закон «Про державну допомогу суб’єктам господарювання»,  внесено відповідні зміни до Бюджетного кодексу, затверджено сім актів вторинного (похідного) законодавства про державну допомогу, а також  підготовлено пілотний проект держдопомоги в енергетичному секторі. 

АМКУ відзвітував про створення профільної робочої групи, до складу якої увійшли представники Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства фінансів і Міністерства енергетики та вугільної промисловості, яка працює над розробкою нормативно-правових актів, та закликав відповідні держоргани затвердити ці акти.

«Контроль державної допомоги є надзвичайно важливим зобов'язанням України відповідно до Угоди про асоціацію. Представництво ЄС вітає АМКУ, який не просто розробив законодавство у сфері надання цієї допомоги, а зробив це раніше призначеного терміну, визначеного Угодою про асоціацію. Наразі ми чекаємо на подальшу підтримку Уряду», - наголосив Хюґ Мінґареллі.

Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що набуття чинності з 2 серпня у повному обсязі Закону «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» є важливим кроком для становлення конкурентної української економіки відповідно до стандартів ЄС.

«Я сподіваюся, що до кінця червня Кабінет Міністрів розгляне всі законодавчі акти для створення ефективної системи контролю держдопомоги згідно із зобов’язаннями у рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. І у випадку, якщо з цим виникнуть певні проблеми, у нас буде час для їхнього вирішення до кінця липня», - зазначила Віце-прем’єр-міністр.

Вона підкреслила, що наразі є проблема дискомунікації між відомствами і, відповідно, необхідність створення спільного органу для ефективної співпраці. «Робочі групи повинні збиратися на більш високому рівні і демонструвати, що ми маємо здібних та освічених людей», - додала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Віце-прем'єр-міністр також подякувала представництву Європейського Союзу за підтримку України у проведенні реформ. Своєю чергою Перший секретар представництва ЄС Хосе Мануель Ернандез Мартінез підкреслив, що Євросоюз готовий і надалі допомагати українському Уряду. Зокрема, станом на сьогодні діє низка проектів технічної допомоги.  

 

 

версія для друку