українська російська англійська
Розпочав роботу семінар Регіонального проекту щодо зміцнення потенціалу служб фітосанітарного контролю України, Молдови, Вірменії та Білорусі
12.06.2017 | 19:32
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ

12 червня у Києві розпочав роботу другий національний семінар Регіонального проекту «Зміцнення потенціалу національних служб фітосанітарного контролю у чотирьох східноєвропейських країнах» TCP/RER/3503.

Семінар проходить за підтримки Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН FAO та присвячений питанням обстеження зернових і зернобобових культур на предмет виявлення збудників хвороб рослин у період вегетації.

Відкриваючи семінар, Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа зазначив, що співробітництво українського служби карантину і захисту рослин (Держпродспоживслужби) з FAO за останні роки значно активізувалося. Зокрема, торік в Києві відбувся переший семінар Регіонального проекту, у рамках якого відбулася популяризація діяльності тільки що створеної Держпродспоживслужби. При підтримці  FAO було організовано ряд місій, які сприяли укріпленню міжнародних відносин, а також допомогли лібералізувати імпорт української продукції до країн-партнерів.

«Ми вдячні FAO за конструктивну позицію та розуміння процесів, які відбуваються в Україні, а також за підтримку Держпродспоживслужби. Відзначу, що у рамках Регіонального проекту готовиться ряд місій, які будуть у подальшому розвивати потенціал Служби», - наголосив Володимир Лапа.

Наприклад, у липні поточного року за участю чотирьох країн заплановано проведення регіонального семінару щодо процедури нотифікації фітосанітарних заходів у системі WTO, а восени відбудеться національний семінар щодо проведення фітосанітарної експертизи. Також експерти FAO підготують порівняльну таблицю відповідності національного законодавства міжнародним стандартам з фітосанітарними заходами Міжнародної конвенції захисту рослин.

У свою чергу директор Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Андрій Челомбітко повідомив, що даний семінар, який сьогодні розпочав роботу, складатиметься з теоретичної частини, на якій експерти FAO поділяться своїм досвідом стосовно обстеження та фітосанітарної експертизи посівів зернових, а також практичної частини. У рамках практичної складової проводитимуться обстеження посівів ячменю на одному з сільських підприємств Київщини, експертиза відібраних зразків здійснюватиметься в Центральній фітосанітарній лабораторії.

Як наголосив Національний координатор проекту Вадим Чайковський, тематика семінару на сьогодні досить актуальна, оскільки «все починається з поля, все починається з насіння»: «Тема вибрана не випадково, оскільки фітосанітарний стан продукції, особливо в частині фітопатології, залежить від ряду факторів, які формуються, починаючи від посівного матеріалу, а також в період вегетації».

За словами міжнародного експерта FAO з питань фітосанітарії Костянтина Корнєва, проект спрямований насамперед на розвиток та створення бази з метою посилення компетентного органу в чотирьох країнах: Україні, Молдові, Вірменії та Білорусі. «Нашими партнерами з реалізації даного проекту виступають національні організації з карантину і захисту рослин. Таких проектів раніше не було, тому це унікальний досвід для FAO», - наголосив експерт FAO.

За його словами, ще однією метою цього Регіонального проекту є налагодження тісної взаємодії між національними  організаціями з карантину і захисту рослин.

Робота семінару розрахована на три дні – з 12 по 14 червня.

версія для друку