українська російська англійська
Українсько-польська рада обміну молоддю визначила переможців конкурсу проектів
13.06.2017 | 09:44
МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

Відповідно до договору між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про Українсько-польську раду обміну молоддю Міністерством молоді та спорту у рамках здійснення українсько-польських обмінів молоддю проведено конкурс проектів серед навчальних закладів, комунальних установ та інститутів громадянського суспільства, що працюють з молоддю, та визначено переможців.

Реалізація проектів дасть змогу залучити у 2017 році близько 2500 молоді з України та Польщі.

Пріоритетами конкурсу у 2017 році було визначено:

- зміцнення міжкультурного діалогу шляхом створення умов для відкритості і порозуміння між молоддю;

- набуття компетенцій, необхідних для активної участі у суспільному (громадському) і професійному житті;

- посилення співпраці та обмін досвідом у сфері технічної та професійної освіти;

- підтримка громадянської активності серед молоді, у тому числі підприємництва та волонтерства;

- розповсюдження європейських цінностей і досвіду євроатлантичної співпраці;

- вивчення спільного минулого, боротьба з упередженнями і стереотипами в розумінні спільної історії та у сучасних відносинах.

У 2017 році на реалізацію проектів у рамках здійснення українсько-польських обмінів молоддю із бюджету України виділено 1 млн. гривень. Із бюджету Республіки Польща виділено 3 млн. 800 тисяч злотих.

У цьому році до Мінмолодьспорту було подано 37 проектів з 14 регіонів України (Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької областей та м. Києва) на загальну суму 7 094,4 тис. гривень (261,69 тис. євро).

За статусом організації-заявника проекти розподілились наступним чином:

- інститути громадянського суспільства: 20 проекти;

- навчальні заклади: 15 проекти;

- комунальні установи: 2 проекти.

Під час засідання Українсько-польської ради обміну молоддю, яке відбулось 12 червня 2017 року, визначено 8 проектів-переможців з української сторони (таблиця переможців >>>).

Вітаємо переможців конкурсу, які подали заявки на участь в українсько-польських обмінах молоддю до Мінмолодьспорту та бажаємо успіхів у реалізації проектів!

Інформацію про подальшу реалізацію зазначених проектів можна отримати у департаменті молодіжної політики Мінмолодьспорту за телефоном: (044) 287 24 57.

Переможцями конкурсу, які подали заявки до Фонду з розвитку системи освіти за місцезнаходженням у Варшаві, стали 70 проектів. Інформація про польських переможців найближчим часом з’явиться на наступному ресурсі:  http://www.wymianymlodziezy.frse.org.pl/.

 

версія для друку