українська російська англійська
Україна та Хорватія підписали Меморандум про співробітництво у молодіжній сфері та План співпраці щодо реінтеграції територій
13.06.2017 | 12:50
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Уряди України та Хорватії підписали Меморандум між Міністерством молоді і спорту України та Міністерством з питань демографії, сім’ї, молоді і соціальної політики Республіки Хорватія про співробітництво у молодіжній сфері, а також План взаємодії Українсько-хорватської робочої групи з питань співробітництва на 2017 рік.

Документи було підписано в Загребі в рамках офіційного візиту Глави українського Уряду Володимира Гройсмана до Республіки Хорватія.

Робоча група з питань співробітництва створена за ініціативи керівників урядів двох країн – Володимира Гройсмана та Андрея Пленковича - і опікуватиметься передусім питаннями реінтеграції територій.  

"Досвід  Хорватії є дуже важливим для нас, і ми задоволені, що така група створена і вже розпочала свою роботу", - зазначив Володимир Гройсман.

У свою чергу Прем’єр-міністр Республіки Хорватія Андрей Пленкович наголосив, що Хорватія підтримує Україну у контексті протистояння російській агресії, не визнає незаконної анексії Криму та прагне поділитися із Києвом своїм досвідом мирної реінтеграції тимчасово окупованих територій. Створена робоча група напрацює механізми вирішення ситуації, що склалася на окупованих територіях - в контексті виконання Мінських угод і в рамках роботи Нормандського формату.

"Разом з європейськими партнерами ми працюємо над реалізацією мирної реінтеграції і бажаємо Україні швидко досягти цієї цілі", - підкреслив Андрей Пленкович.

План взаємодії Українсько-хорватської робочої групи з питань співробітництва на 2017 рік визначає пріоритетні завдання на 2017 рік, серед яких - вивчення досвіду Хорватської сторони з питань реінтеграції окупованих територій та повернення біженців, відновлення довіри населення та відбудови інфраструктури, залучення міжнародної допомоги, соціального забезпечення на реінтегрованих територіях. Метою Плану є чітка формалізація подальших спільних дій Українсько-хорватської робочої групи в сфері організації візитів в Україну хорватських високопосадовців та проведення наступного засідання групи восени цього року в Києві.

Меморандум про молодіжне співробітництво укладено на три роки з можливістю щорічної пролонгації. Він передбачає стимулювання розвитку дружніх зв’язків між молодіжними громадськими організаціями України і Хорватії, встановлює основні форми співпраці сторін у реалізації молодіжної політики.

Прем'єр-міністр України подякував своєму хорватському колезі за політичну підтримку Києва, постійну гуманітарну допомогу українським воїнам та організацію оздоровлення українських дітей з лінії зіткнення.

 

версія для друку