українська російська англійська
Володимир Гройсман закликав Хорватію визнати Голодомор геноцидом українського народу, - зустріч з Головою хорватського парламенту
13.06.2017 | 14:40
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з Головою Хорватського Сабору Горданом Яндроковичем, що відбулася у рамках його першого офіційного візиту до Хорватії у вівторок, закликав Парламент Хорватії до вивчення питання Голодомору із перспективою його подальшого визнання геноцидом українського народу.

Під час переговорів Глава українського Уряду зауважив, що минають 85-ті роковини Голодомору 1932-1933 років.

"Наступного року буде сумна дата в історії нашої країни – увічнення пам'яті жертв Голодомору. В історії будь-якого народу є трагічні дати. Для нас це дійсно жахлива трагедія. Тоталітарний режим організував голод в Україні, від якого загинуло близько 8 млн людей, третина з яких - це діти. Ми би дуже просили розглянути можливість вивчення цієї трагедії і, як результат, розгляд Парламентом Хорватії питання визнання цієї трагедії геноцидом українського народу. Для нас це є дуже важливим. Я навів цифри, які не піддаються осмисленню, але ці втрати 85 років тому були абсолютною реальністю", - підкреслив Володимир Гройсман. Він зауважив, що вже є низка країн, які ухвалили відповідне рішення про визнання Голодомору геноцидом українського народу.

Глава українського Уряду також подякував керівництву Парламенту Хорватії за всебічну підтримку України. "Ми відчуваємо вашу підтримку і відчуваємо ваше дружнє відношення по відношенню до України. Україна є і буде залишатися надійним партнером Хорватії", - зазначив він.

 

 

 

 

версія для друку