українська російська англійська
З початком літа ОСББ виявляють більшу цікавість до утеплення багатоповерхівок за програмою "теплих" кредитів
13.06.2017 | 15:43
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

Лише минулого тижня ОСББ та ЖБК залучили у державних банках близько 3,5 млн грн на впровадження енергоефективних заходів у багатоповерхівках. Для порівняння, позаминулого тижня ОСББ отримали у державних банках з цією метою 2,8 млн гривень.

Як наголошує Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, наразі маємо вдалий період для проведення енергоефективних заходів. У літню пору року можна підготуватися до нового опалювального сезону. Наприклад, термомодернізувати будівлі, замінити вікна на енергоефективні, модернізувати системи теплопостачання, встановити котли «не з газу», тощо.

При цьому, завдяки програмі «теплих» кредитів, ОСББ заощаджують майже половину витрат, та навіть більше, під час впровадження заходів енергоефективності.

Наприклад, ОСББ «Осипенко» у Запорізькій області нещодавно скористалося перевагами програми. Голова ОСББ Людмила Павлова повідомила, що ОСББ отримає від держави компенсацію 57,5% суми кредиту, залученого на встановлення ІТП. За її розрахунками, протягом п'яти років, ОСББ має відшкодувати банку лише 42,5% суми кредиту. Крім цього, відсотки за кредитом зараз погашаються за спеціальною програмою з міського бюджету.

Нагадаємо, що з початку дії програми «теплих» кредитів, нею скористалося 861 ОСББ, залучивши понад 113 млн грн на утеплення багатоповерхівок.

версія для друку