українська російська англійська
Хорватія підтримує зусилля Уряду України у проведенні реформ й боротьбі з корупцією, - Президент Колінда Грабар-Кітарович
13.06.2017 | 17:42
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Хорватія підтримує зусилля Уряду України, спрямовані на проведення внутрішніх реформ та боротьбу з корупцією, і допомагатиме на шляху євроінтеграції та протидії російській агресії. Про це сказала Президент Хорватії Колінда Грабар-Кітарович під час зустрічі із Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом. Переговори пройшли в рамках першого офіційного візиту Глави Уряду України до Республіки Хорватія.

"Ми підтримуємо усі ключові зусилля, які спрямовані на проведення внутрішніх реформ, утвердження демократії, боротьби з корупцією в Україні. Сподіваюся також, що й наші економічні зв'язки будуть міцніти", - сказала Президент Хорватії.

Вона підкреслила повагу Хорватії до суверенітету і територіальної цілісності України і запевнила у підтримці на рівні Ради Європи, Європейського Союзу, ОБСЄ, ООН, НАТО. 

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман подякував хорватській стороні за співпрацю та всебічну політичну підтримку, і висловив сподівання, що після обміну візитами глав урядів, торгово-економічні відносини обох країн також посиляться. Він нагадав, що минулого року обсяг взаємної торгівлі зріс на 70%, і цьому значною мірою сприяли регулярні ділові форуми, один з яких пройшов сьогодні в рамках офіційного візиту української урядової делегації.

"Я думаю, що наші стосунки мають добрі основи", - впевнений Прем’єр-міністр України. На його думку, перспективи розвитку є у військово-технічній співпраці, реалізації спільних проектів в енергетиці, інших сферах, в участі хорватських компаній у системі державних закупівель.

Значний інтерес представляє для Києва ініціатива "Адріатика – Балтика – Чорне море", передусім, у сегменті диверсифікації джерел постачання газу. В цьому контексті Володимир Гройсман нагадав, що Україна вже півтора роки не імпортує російський газ, натомість здійснює кроки нарощування власного видобутку палива.

 

 

 

версія для друку