українська російська англійська
Прем'єр-міністр нагородив урядовими відзнаками хорватських громадян та представників української громади за вагомий внесок у розвиток хорватсько-українських відносин
13.06.2017 | 17:45
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, перебуваючи із офіційним візитом у Республіці Хорватія, нагородив урядовими відзнаками хорватських громадян та представників української громади за вагомий внесок у розвиток хорватсько-українських відносин.

Глава українського Уряду подякував усім, "хто вкладає своє серце, душу і свою цеглинку в "міцну будівлю" України", за сприяння розвитку взаємодії України та Хорватії.

"Цей візит, що відбувається вперше за 25 років, є дуже результативним і дуже доброзичливим. У нас дуже добрі стосунки із владою Хорватії, і в багатьох сферах ми маємо підстави до поглиблення нашої співпраці. Чому є можливим такі відносини? Тому що стосунки будують люди. У багатьох сферах, починаючи від культури, економіки, гуманітарної сфери, багато проектів, які ви проводите, це зближає нас і дає можливості щодо поглиблення співпраці", - зазначив Володимир Гройсман. Він підкреслив особливу значущість міжнародної підтримки Хорватією України та наголосив, що Хорватія зі свого боку "завжди може розраховувати на підтримку з боку України".

Урядовими відзнаками зокрема було нагороджено:

Почесного Консула України в Хорватії Івицю Пирича, який уже третій рік проводить масштабні гуманітарні акції, завдяки яким на Адріатиці в Хорватії відпочили сотні українських дітей та воїнів АТО. Як офіційний представник Торговельно-промислової палати України в Хорватії Івиця Пирич організував уже три українсько-хорватських бізнес-форуми, в тому числі й сьогоднішній.

Стьєпана Пезо – директора хорватського підприємства Galeb, незмінного учасника організації гуманітарних акцій. Протягом 2015-2017 року у кемпінгу Galeb безкоштовно відпочили 350 учасників АТО та близько 800 дітей з родин біженців з окупованих регіонів Донбасу та з родин учасників АТО.

Віктора Филима – представника української меншини у Міській раді міста Загреба та активного організатора й учасника усіх громадських заходів українців Загреба. Протягом трьох років забезпечує у Загребі харчуванням українські групи, які в рамках гуманітарних акцій прямують на відпочинок та повертаються з Адріатики додому

Ірину Матієвич - голову організації «Українсько-хорватської дружби» в місті Липик. Забезпечує харчування та ночівлі українських дітей у м. Липик на шляху до моря та при поверненні додому. У тому числі її зусиллями в Липику встановлено пам’ятник Іванові Франкові.

Зорана Комара – професора військової психології.  Із вересня 2016 по лютий 2017 року провів у містах Київ, Львів, Одеса, Харків, Миколаїв курс лекцій для 562 українських військовослужбовців на тему «Психічна та психологічна стійкість воїна». У 2015 та 2016 роках у Загребі брав участь у тренінгах українських психологів і психіатрів з подолання посттравматичного синдрому в учасників бойових дій.  

Тетяну Фудерер – завідувача кафедри україністики Загребського університету, автора низки наукових публікацій про Україну та українську мову. Активно сприяє розвиткові наукового співробітництва між нашими двома країнами.

 

 

версія для друку