українська російська англійська
МІП: Невдовзі в Авдіївці з'являться програми Суспільного мовлення - "UA:Перший" та "ДоТеБе"
13.06.2017 | 17:49
МІНІСТЕРСТВО ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

На засіданні Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення при Міністерстві інформаційної політики України було ухвалено рішення щодо організації трансляції в Авдіївці Донецької області програм Суспільного мовлення – «UA:Перший» та «ДоТеБе».

Еміне Джаппарова, в.о. Міністра інформаційної політики України, Перший заступник Міністра підкреслює, що остаточно проблема з дефіцитом ефірного наземного мовлення в Авдіївці та прилеглих районах буде вирішена після будівництва щогли у Покровську. Так, мешканцям Авдіївки будуть доступні 7 FM-радіостанцій, 8 аналогових телеканалів і 32 – цифрових.

«Нещодавно Донецька обласна державна адміністрація погодила план Комісії щодо розбудови телекомунікаційної інфраструктури в Донецькій області. У свою чергу Міністерство розробило законопроект щодо внесення змін у державний бюджет поточного року з метою фінансування будівництва щогли, – нагадала Еміне Джаппарова. – Таким чином, протягом року щоглу в Покровську висотою 200 метрів буде побудовано. Після завершення будівництва цей об’єкт буде передано в користування державному Концерну РРТ».

Сергій Костинський, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, пояснив рішення Комісії: «Телевізійний сигнал з Очеретиного не потрапляє до «лінії розмежування» через складний рельєф місцевості. Отже, вирішено перенести два передавачі, які діють на 12 та 30 телевізійних каналах, безпосередньо в Авдіївку. Звичайно, залишаються проблеми з регулярними відключеннями живлення через обстріли та безпосередньо самими обстрілами, але це рішення у будь-якому разі краще, ніж відсутність у місті ефірного телебачення взагалі».

Також під час засідання Комісії була підтримана пропозиція Концерну РРТ вивчити питання щодо організації аналогового мовлення однієї з програм Національної суспільної телекомпанії в Широкому Луганської області.

Зазначимо, на сьогодні в Авдіївці мовлять одна державна і дві суспільні радіостанції – «Армія FM» (Міністерство оборони України), «Голос Донбасу» (НСТУ), а також «Перший канал Українського радіо» (НСТУ) на частоті 873 кГц. Українські телеканали та 10 радіостанцій доступні у місті завдяки супутниковому мовленню з таких супутників, як: Amos 7/3, Astra 4А та Eutelsat 9B. Також у місті отримали ліцензію три провайдери програмної послуги, які надають послуги кабельного телебачення: «Онлайн-Україна», «Діджітал Скрінз», «ФОП Маркелова».

Нагадаємо, розвиток мовлення у зоні проведення АТО та на територію Криму здійснюється в рамках роботи міжвідомчої Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення, що була створена в 2015 році при Міністерстві інформаційної політики України.

 

 

 

версія для друку