українська російська англійська
Уряд схвалив план передачі активів для запуску роботи новоствореного незалежного оператора газотранспортної системи України
14.06.2017 | 17:54
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Кабінет Міністрів України сьогодні, 14 червня, розглянув й в цілому схвалив план передачі активів, необхідних для повноцінного запуску роботи новоствореного незалежного оператора газотранспортної системи України - ПАТ «Магістральні газопроводи України». Про це інформує Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон.

За його словами, робоча група з урядових представників спільно з експертами Секретаріату Енергетичного Співтовариства провела аналіз та підготувала перелік, а також план передачі матеріально-технічних, людських та інших ресурсів, необхідних для належного функціонування ПАТ «Магістральні газопроводи України».

Кабінет Міністрів України заслухав цю інформацію і затвердив чіткий перелік послідовних дій для втілення цього плану. Їх найближчим часом мають здійснити Міненерговугілля, Мінекономрозвитку, Мін’юст, Фонд державного майна разом з НАК «Нафтогазом», ПАТ «Укртрансгазом» та ПАТ «Магістральні газопроводи України» для практичного запуску процесу відокремлення оператора газотранспортної системи відповідно до Третього Енергопакета ЄС.

«Це скоріш наша внутрішня робота, але дуже важлива з огляду на виконання зобов’язань України перед європейським енергетичним співтовариством, а саме плану реструктуризації Нафтогазу у відповідності до розпочатої у 2015 році реформи газового ринку.  Одне з ключових завдань Уряду виконано, яке доводить, що  Україна послідовно і відповідально виконує своє домашнє завдання – забезпечити повну відповідність газового ринку України європейському енергетичному законодавству», - зазначає Володимир Кістіон.

 

версія для друку