українська російська англійська
Призначення Уповноваженого з гендерних питань дасть чіткий сигнал, що питання гендерної рівності в Україні сприймається серйозно, - Спеціальний представник Голови ОБСЄ
15.06.2017 | 09:40
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Спеціальний представник Голови ОБСЄ з гендерних питань Мелані Вервір під час зустрічі з Віце-прем'єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванною Климпуш-Цинцадзе заявила, що наразі настав стратегічний момент для України, щоб активізувати питання забезпечення гендерної рівності. Адже воно нарешті отримало необхідну увагу з боку української влади та підтримку з боку зарубіжних партнерів, і важливо продовжити цю роботу. Пані Вервір привітала українську сторону з тим, що Уряд почав активно будувати національні інституційні механізми забезпечення рівності чоловіків і жінок, зокрема, затвердивши положення про Урядового уповноваженого з питань гендерної політики. 

“Я щиро вітаю Вас із ухваленням постанови про Урядового уповноваженого з гендерних питань. І хочу зазначити, що вважаю що Ви, пані Віце-прем'єр-міністр, маєте найкращу кваліфікацію для того, що керувати запуском роботи цього нового офісу”, - зауважила Мелані Вервір.

Віце-прем’єр-міністр підкреслила, що наполягає на відкритому конкурсі на посаду Урядового уповноваженого та співробітників його апарату. «Було б добре, щоб люди з громадського сектору подавали свої кандидатури на цю вакансію, приходили до Уряду з пропозиціями. В Україні багато професіоналів готові бути радниками, брати участь в обговореннях, але наразі цього не достатньо – час брати на себе відповідальність, очолювати проекти. Я на власному досвіді знаю, яке це не просте, але дуже відповідальне рішення”, - підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона зазначила, що розраховує на підтримку ОБСЄ щодо інформування потенційних кандидатів про можливість подаватися  на цю посаду. 

“Потрібно шукати людей із незаперечною репутацією, розумінням специфіки гендерних питань та вираженими лідерськими якостями. Ця людина має бути віддана своїй справі. Її призначення має надіслати українському суспільству та західним партнерам чіткий сигнал, що питання гендерної рівності сприймається серйозно”, – зазначила Спеціальний представник Голови ОБСЄ з гендерних питань. Вона додала, що гендерні питання – це не лише питання жінок, а  питання успішності та благополуччя всього суспільства.

“Наразі ми знаходимося в особливому моменті, коли поєдналися бажання Уряду до реформ, підтримка Прем'єр-міністра та дієва кооперація з Парламентом. Ми рухаємося до спільної мети. Проте деяким моїм колегам все ще часто не вистачає певного розуміння важливості просування та підтримки питань гендерної рівності. Важливо підвищувати суспільну обізнаність щодо цього питання”, - підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе. “У нас поки що немає відповідної практики, традицій, відпрацьованої процедури. Я глибоко переконана, що інституціоналізація є наріжним каменем будь-якої успішної реформи”, - додала Віце-прем'єр-міністр. 

Вона зазначила, що наразі люди ще не розуміють, який вплив гендерні питання мають на економічну, політичну, безпекову сфери. Мелані Вервір наголосила, що ідентичні проблеми були і в США. «Не важливо, чи окремі сили в суспільстві свідомо заплутують людей, чи це відбувається від їхньої необізнаності. Головне, донести до суспільства, що всебічний захист жінок – це в інтересах сімї, дітей, бізнесу, країни в цілому”, - сказала Представник ОБСЄ. 

Мелані Вервір має українське коріння по обох лінях батьків. Вона зробила значний внесок у налагодження українсько-американських відносин. Входить до складу Дорадчої Ради при Президенті України. В 2009 році Президент США Барак Обама призначив Мелані Вервір першим в історії американським Послом з особливих доручень, відповідальним за глобальні питання жінок у Держдепартаменті США. Протягом останніх 4-х років працювала з Держсекретарем США Гіларі Клінтон, відповідаючи за координацію зовнішньої політики у сфері просування прав жінок. Є директором інституту з питань жінок, миру та безпеки Джорджтаунського університету.

 

версія для друку