українська російська англійська
Геннадій Зубко відкрив Національний день України на ЕКСПО-2017 в Астані
15.06.2017 | 10:24
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Україна – єдина унітарна держава, яка виборює власну незалежність, зокрема – енергетичну. Наше майбутнє залежить значною мірою від використання альтернативних джерел. Україна здійснює реформи в економічній сфері, судовій системі, а також напрямках, які визначать залучення інвестицій.

На цьому наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр  регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко з нагоди відкриття Національного дня України у рамках виставки ЕКСПО-2017 в Астані.

Він зауважив, що реформи, які стосуються дерегуляції і децентралізації, підсилюють інвестиційну спроможність України. «Ми оцінюємо у $40 млрд інвестиційний ринок нашої країни щодо проектів енергоефективності. Плануємо залучити їх в українські проекти і дати можливість інвесторам мати прибуток», - зауважив Геннадій Зубко.

На його думку, розвиток авіабудування, зокрема спільні проекти у цій сфері з Казахстаном, є інвестицією у політику енергонезалежності, енергоефективності та розвитку відновлювальної енергетики.

Він підкреслив, що Україна впродовж багатьох років є надійним партнером Казахстану, зокрема щодо спільних проектів з розбудови інфраструктури. «Україна прагне за підтримки Казахстану побудувати сталий шлях від Китаю до ЄС. Два роки підготовки такого проекту та запуск перших потягів дають нам можливість підсилювати таку співпрацю, збільшувати товарообіг між країнами», - наголосив Геннадій Зубко.

«Сьогодні Україна експортує 39 млн тонн зернових. Тож прокладання надійних маршрутів постачання, зокрема аграрної продукції, із України до Казахстану і, загалом, - до Східної Азії, є стратегічним питанням нашої двосторонньої співпраці. Так само, як і рух казахстанських товарів у зворотному напрямку до України та ЄС», - підкреслив Геннадій Зубко.

 

версія для друку