українська російська англійська
В Астані Геннадій Зубко розказав про напрямки кооперації України та Казахстану
15.06.2017 | 13:44
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Україна активно впроваджує альтернативні джерела енергії, використовуючи генерацію сонця і вітру. Тариф на енергію сонця складає в Україні 15-16 центів залежно від періоду інвестування.

Про це заявив Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства в рамках міжнародної виставки «ЕКСПО-2017» в Астані.

Він наголосив на перспективах зростання генерації зеленої енергії за рахунок розвитку агропромислового комплексу. «Щорічний експорт українського зерна становить близько 39 млн тонн, а загальне виробництво - більше 60 млн тонн. Відходи його переробки можуть бути використані для створення біогазу», - підкреслив він.

Геннадій Зубко відзначив значні перспективи розвитку в Україні вітряної енергетики. «У нас є вдалі приклади кооперації з Казахстаном в цій сфері. Це - приклад того, як ефективно використовувати енергію, про яку раніше ми навіть не замислювалися», - повідомив він.

За словами Геннадія Зубка, в атомній енергетиці можливе розширення співпраці України з Казахстаном з точки зору використання технологій в області уранової промисловості і кооперації в цьому напрямку. «Але при цьому головний реактор для нас - це сонце. І сьогодні ми повинні їм більш активно користуватися», - повідомив він.

Геннадій Зубко наголосив, що забезпечення національної енергоефективності є для України пріоритетом. «Наша мета - зменшення до європейського рівня споживання енергії в житловому секторі та промисловості. Сьогодні Україна прагне зменшити споживання енергії до 50 кВт на 1м² житла. Питання не тільки в тому, де взяти енергію, а й як її зберегти», - підкреслив Геннадій Зубко.

 

версія для друку