українська російська англійська
В Одесі відбулася зустріч головних прикордонних уповноважених України та Угорщини
15.06.2017 | 15:57
АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

Сьогодні в Одесі відбулася зустріч Головних Прикордонних Уповноважених України та Угорщини Віктора Назаренка та Жолта Халмоші.

На початку засідання очільник українського прикордонного відомства подякував Угорщині та всім європейцям за постійну підтримку України на її шляху до безвізового режиму з ЄС та зауважив, що цього року було підписано історичне для українців рішення про надання права з 11 червня на безвізові подорожі до Європи власниками біометричних паспортів.

Також Віктор Назаренко зазначив, що Державна  прикордонна служба України зробила усе, щоб декларативне рішення стало реальністю, і виконала всі визначені завдання, передбачені планом лібералізації безвізового режиму. «Створена система біометричного контролю функціонує в безперервному режимі в пунктах пропуску для авіаційного сполучення та на кордоні з ЄС і дає змогу автоматично перевіряти всі типи біометричних документів», - сказав він. Крім того, Віктор Назаренко наголосив, що дуже важливим кроком стало підключення пунктів пропуску до баз даних Інтерполу, адже з початку року прикордонники України вже виявили майже 1 тисячу осіб, які перебували в розшуку, та понад 100 викрадених автомобілів.

У ході зустрічі головні прикордонні уповноважені України та Угорщини обговорили ситуацію на спільній ділянці державного кордону, дали оцінку функціонування пунктів пропуску та стану запровадження спільного прикордонного контролю, а також стан і перспективи розвитку співробітництва між прикордонними відомствами України та Угорщини.

Аналізуючи стан охорони спільного українсько-угорського кордону керівники прикордонних відомств констатували, що обстановка залишається динамічною та контрольованою. Основними загрозами на українсько-угорському державному кордоні були спроби налагодження каналів незаконної міграції вихідців з африканських країн та країн Близького Сходу, а також незаконне переміщення тютюнових виробів як на «зеленій» ділянці державного кордону, так і в пунктах пропуску. При цьому вжиті заходи з протидії були досить ефективними, адже кількість осіб, затриманих за незаконне перетинання кордону, зменшилась майже у 3 рази. За 5 місяців ц.р. затримано 43 нелегальних мігрантів, тоді як торік їх було 168.

Ефективною також визнано взаємодію оперативних органів з питань протидії незаконному переправленню осіб та іншої транскордонної злочинності. Завдяки співпраці оперативних органів обох відомств вдалось дискредитувати 2 канали переправлення мігрантів.

Спільними діями вдалося дещо зменшити і активність контрабандистів. За цей час вилучено 178 тисяч пачок сигарет, що майже в 2 рази менше ніж минулого року, коли було затримано 297 тисяч пачок. Половину тютюнових виробів затримано поза пунктами пропуску.

В цьому напрямку також акцентувалася увага на належному виконанні спільного патрулювання українсько-угорського державного кордону, в рамках якого за 5 місяців 2017 року українською та угорською сторонами проведено 95 спільних патрулювань. Крім того, обмін аналітичною та статистичною інформацією як на центральному, так і на регіональному рівнях здійснювався якісно та вчасно, а зустрічі експертів аналітичних підрозділів сприяли оперативному реагуванню на загрози та попередженню протиправної діяльності на кордоні.

Обговорюючи питання функціонування пунктів пропуску на спільному державному кордоні Віктор Назаренко та Жолт Халмоші відмітили, що прикордонний рух осіб і транспортних засобів в цілому здійснювався ритмічно, при цьому відмічалася стала тенденція до зростання пасажиропотоку. Загалом за 5 місяців через кордон пропущено 3 млн. осіб і 978 тис. транспортних засобів. Крім того, вони констатували результативність функціонування відкритого на початку року Спільного контактного пункту «Захонь» та підкреслили його вагомий внесок в оперативність обміну інформацією.

Наприкінці зустрічі Віктор Назаренко та Жолт Халмоші підписали Протокол засідання Головних Прикордонних Уповноважених України і Угорщини та План дій розвитку співпраці між прикордонними відомствами України і Угорщини на 2018 рік.

 

версія для друку