українська російська англійська
Павло Розенко вимагає розібратися з причинами ненадання надавачами послуг газо- та електропостачання інформації про осіб, які мають невикористані субсидії
15.06.2017 | 17:28
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко вимагає невідкладно розібратися з причинами ненадання 300 підприємствами надавачами послуг газо- та електропостачання інформації про осіб, які мають право на отримання готівкових коштів внаслідок економії субсидій. Про це він сказав під час селекторної наради.

 

Довідково: Уряд Володимира Гройсмана 26 квітня ухвалив рішення про початок процесу монетизації  субсидій. Глава Уряду повідомляв, що рішення торкнеться 1,5 млн родин, які зможуть отримати приблизно 700 грн в якості одноразової виплати. Це рішення передбачає грошову виплату, яка дорівнює вартості 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу. Рішення Уряду оформлено у відповідну постанову Кабінету Міністрів України № 300, яку підписав Прем’єр-міністр України. Документом внесено зміни  до деяких постанов Уряду, в тому числі до №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних  послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива». Окрім того, документ обумовлює ухвалення наступних кроків, у тому числі щодо запровадження механізмів монетизації зекономлених грошей.

 

Коментуючи ситуацію, Віце-прем’єр-міністр зазначив, що до 1 червня всі підприємства, які надають послуги газо- та електропостачання, мали надати до управлінь соцзахисту перелік осіб, котрі мають право на отримання відповідної компенсації. Однак на сьогодні, із 1,5 тис. підприємств органам соцзахисту населення надали такі списки осіб 1,2 тис підприємств. 

«Звертаюся до представників Міненерговугілля, Мінрегіонбуду і до НКРЕКП невідкладно надати детальну інформацію про причини ненадання понад 300 підприємствами відповідної інформації, розібратися чому цими підприємствами було зірване виконання постанови Уряду та забезпечити подання відповідних списків у найкоротші терміни», - наголосив Павло Розенко.

Він також поінформував, що у Вінницькій, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Кіровоградській, Полтавській, Рівненській, Харківській та Хмельницькій областях інформацію надали усі  підприємства-надавачі послуг. «На жаль, не в повному обсязі  інформація надана у Тернопільській та Черкаській областях. У Чернівецькій, Миколаївській областях і м. Києві відповідну інформацію не надало жодне з газопостачальних підприємств. Це абсолютно неприпустима ситуація», - підкреслив Віце-прем’єр-міністр.

За словами Павла Розенка, на сьогодні до списків, за якими  буде проводитися виплата монетизованої частини зекономлених субсидій, включено  близько 1,5 млн осіб. «Тобто з урахуванням інформації, яка, сподіваюся, найближчим часом буде надана, ця цифра буде становити до 2 млн родин, як ми і прогнозували», - зазначив він.

 

 

 

версія для друку