українська російська англійська
У восьми регіонах України впроваджені пілотні проекти поліцейських детективів - Сергій Князєв
15.06.2017 | 18:40
НАЦІОНАЛЬНА ПОЛІЦІЯ УКРАЇНИ

У восьми регіонах України впроваджені пілотні проекти поліцейських детективів. Про це сьогодні, 15 червня, повідомив Голова Національної поліції України під час Парламентсько-громадської платформи за участі міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, Голови Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрія Кожем'якіна та керівника Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС) в Україні Кястутіса Ланчінскаса.

На початку 2017 року КМЄС та Національної поліція України розпочали спільний пілотний проект на базі Бориспільського відділу поліції, який об’єднав функції оперативників та слідчих під єдине підпорядкування.

За словами міністра внутрішніх справ України експеримент було запроваджено для того, щоб знайти оптимальний баланс між інститутом слідчих та інститутом детективів.

«Ми займаємося розслідуванням. Є оперативники, які збирають докази та ведуть спеціальні спостереження. І є слідчий, який аналізує факти і намічає кроки. Зараз детектив це об’єднує», – додав Арсен Аваков.

За словами Сергія Князєва, досвіду отриманого під час проведення експерименту на базі одного підрозділу, не достатньо. Тож було прийнято рішення про запровадження проекту «Поліцейських детективів» у восьми регіонах України – у Київській, Запорізькій, Львівській, Одеській, Полтавській, Сумській, Харківській та  Хмельницькій областях. Проект буде проведено на базі районних підрозділів.

«Ми прийняли рішення, що з 1 червня у восьми регіонах ми започатковуємо проект «Поліцейські детективи», де близько 90 % особового складу підрозділів кримінальної поліції перевели в статус слідчих», – повідомив очільник Нацполіції.

Він додав, що решта працівників кримінальної поліції будуть орієнтовані на виконання своїх прямих обов’язків: оперативної та агентурної роботи, ведення оперативно-розшукових справ, встановлення невпізнаних трупів та розшук безвісті зниклих осіб.

Сергій Князєв зазначив, що до кінця літа буде проведений зріз роботи цих підрозділів. Паралельно керівництво Нацполіції моніторить перебіг цього проекту для покращення результатів та ефективності його проведення.

Нагадаємо, глава Нацполіції повідомив, що найближчим часом буде змінено підхід до підготовки фахівців кримінальної поліції.

Раніше в рамках реалізації проекту детективів на базі відділу поліції Борисполя Київської області Консультативна місія ЄС передала Нацполіції ІТ-обладнання вартістю понад мільйон гривень

версія для друку